presents

Tallinn Music Week

27.03. – 2.04.2017

TMW on Euroopa juhtivaid uue muusika ja linnakultuuri festivale

Täna algas artistide taotlusvoor ja delegaadipasside soodusmüük järgmise aasta Tallinn Music Weekile

Põhjamaade suurim uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW) toimub tuleval kevadel 27. märtsist 2. aprillini. Juba üheksandat korda aset leidva linnafestivali esinejate nimistusse pürgivate artistide taotlusvoor käivitus täna TMW kodulehel Alates 1. septembrist kuni 1. novembri südaööni on avatud veebipõhine taotlusvoor artistidele, kes soovivad järgmise aasta TMW festivalil üles astuda. Taotlused on […] Loe edasi…
1st september 2016

Eesti iseseisvuse taastamise 25. aastapäeva puhul esinevad roosiaias armastatud Eesti muusikud

Sel laupäeval, 20. augustil kutsub Toomas Hendrik Ilves viimast korda Vabariigi Presidendina külalised presidendi kantselei roosiaeda, et tähistada meie riigi iseseisvuse taastamist. Kuna tegemist on ühtlasi ka ümmarguse tähtpäevaga – iseseisvuse taastamisest möödub tänavu 25 aastat, järgneb juba ilusaks traditsiooniks kujunenud vastuvõtule kell 22.00 Eesti muusikute kontsert, mida korraldab koostöös presidendi kantseleiga Tallinn Music Week. […] Loe edasi…
19th august 2016

President Toomas Hendrik Ilves jagab Positivusel TMW suvemajas autogramme oma vinüülplaadile

President Toomas Hendrik Ilvese kogumikplaadi “Teenage Wasteland – Lemmikud aastatest 1963–1978” juuli alguses ilmunud vinüülversiooni saab soetada 15.-17. juulini Lätis Positivus festivalil Tallinn Music Weeki (TMW) suvemajakeses. Pühapäeval, 17. juulil kell 19:30 toimub samas ka president Ilvese autogrammitund. Kirgliku muusikasõbrana tuntud president Toomas Hendrik Ilves on varemgi Positivusel käinud. 2013. aastal nautis riigipea Salacriva mändide […] Loe edasi…
15th juuli 2016

Positivus festivalil astub sel nädalavahetusel üles 18 Eesti artisti. Ainult Positivuse ajaks tulevad müüki erihinnaga TMW passid!

Lätis Salacgrivas sel nädalavahetusel, 15.-17. juulil toimuval Baltimaade suurimal muusikafestivalil Positivus esineb kolmel laval tervelt 18 Eesti artisti. Uut Eesti muusikat esitlevad Positivusel Tallinn Music Week, Läti plaadifirma ja muusikaklubi I Love You ning Red Bull Academy. Tänavu 10. aastapäeva tähistav Positivus on Baltimaade suurim ja olulisim suvine muusikafestival, mida külastab igal aastal üle 30 […] Loe edasi…
12th juuli 2016

Tallinn Music Week esitleb südasuvisel Positivus festivalil seitset Eesti artisti

15.-17. juulil Lätis mereäärses Salacgriva linnakeses toimuval Baltimaade suurimal muusikafestivalil Positivus esitleb juba kuuendat korda uut Eesti muusikat ka Tallinn Music Week (TMW). TMW ning Riia kontsertklubi Palladium ühislaval astuvad sel aastal üles 7 Eesti bändi. Kokku on Positivuse programmi tänaseks kinnitatud 14 Eesti artisti.  TMW tänavune Positivuse kava on jaotatud kõigile kolmele festivalipäevale. Reedel, […] Loe edasi…
2nd juuni 2016

Jutud

E–P, 27. märts – 2. aprill

Avalik tasuta vestluste ja eksperimentide sari põletavatel teemadel muusika- ja meediavälja hetkeseisust inimühiskonna tulevikuvisioonideni.

2016. aastal ulatusid arutlusteemad Eesti märgi ja hea disaini vajalikkusest kulturniku palgani.

 

 

TMW 2016 kava:

Esmaspäev, 28. märts

17:00-18:00
Millist märki Eesti vajab?
 – TMW pop-up kohvik (Pärnu mnt 6)

Eesti märgi otsingud on viimasel ajal kuum teema. Kuidas muusikud, moeloojad, rahvuslik lennufirma ja teised olulised mainekujundajad Eesti kuvandit maailmas mõjutavad ning kas selle kõige kõrvale on mõtet luua üleüldse eraldi Eesti märki kui sellist?

Moderaator: Alari Orav (Disainiagentuuri AKU disainer)
Vestlusringis osalevad:
Tajo Oja (Disainiagentuuri Fraktal peadisainer)
Roberta Einer (Moedisainer)
Paul Kristjan Lilje (Eesti riigibrändi meeskonna juht)
Erik Sakkov (Nordica juhatuse liige)
Marko Atso (ansambli Metsatöll trummar)

18:30-19:30 
Vana hea televisioon – mis sust küll saab? – Must Puudel (Müürivahe 20)

Eesti edukaim, pea poole miljoni püsijärgijaga youtuber Estonianna naelutab igal nädalal oma isikliku netikanali ette sadu tuhandeid vaatajaid – samapalju, kui Eesti edukaimad telesaated. Seejuures toodab ta oma saated otsast lõpuni ise, otse oma elutoast, peaaegu ilma ühegi kuluta. Jõuliselt on saadete turule tungimas ka senised kirjutavad väljaanded nagu Delfi või Postimees. Milline roll jääb muutuval meediamaastikul traditsioonilisele televisioonile või kui kaua sellel üha tihenevas konkurentsis üldse elulootust on?

Moderaator: Andres Jõesaar (Meediaekspert)
Vestlusringis osalevad:
Jüri Pihel (Meediaekspert)
Anna Ovsjankina (Youtube´i kanalite „Estonianna“ ja „ANTONplusANNA“ autor)
Marian Võsumets (Postimehe arvamustoimetuse saatejuht-produtsent)

 

Teisipäev, 29. märts

17:00-18:00 
Teadlaste Öö Festival esitleb: Tagasi tulevikku – TMW pop-up kohvik (Pärnu mnt 6)

Google nutiprillid, erinevad proteesid, 3D prinditud organid, aju-arvuti liidesed ja inimeste kiibistamine. Kuhu see kõik edasi viib ja millised ulmelised mõõtmed võtta võib?

Moderaator: Priit Ennet (Vikerraadio teadussaate “Labor” juht)
Vestlusringis osalevad:
Kristjan Port (Futurist, spordibioloog)
Karoli Hindriks (Jobbatical asutaja)
Timmu Tõke (Wolfprint 3D asutaja)

18:30-19:30
Mondo esitleb: Naised ja rahu: Kas naine on sõjas ohver, sanitar või sõdur?
 – Must Puudel (Müürivahe 20)

Räägime globaalsetest humanitaarkriisidest ja sellest, mis rolli mängib sugu konfliktis ja konfliktijärgses ülesehituses. Eesti MTÜ Mondo on humanitaarabi pakkunud 2008. aastast, pidades silmas ÜRO resolutsiooni, mis on pühendatud naistele konfliktitsoonides. Arutelus osaleb Eesti välisminister Marina Kaljurand, oma kogemusest pagulaslaagrites ning naiste toetamisest Jordaanias, Iraagis, Jeemenis ja mujal räägib eestlasest moslem Kristi Ockba. Vestlusringis osaleb ka Mali laulja ja inimõiguste aktivist Disco.

Moderaator: Kadi Viik (Inimõiguste Keskuse võrdse kohtlemise ekspert)
Vestlusringis osalevad:
Marina Kaljurand (Eesti Vabariigi välisminister)
Fadimata “Disco” Walet Oumar (Mali laulja, inimõiguste aktivist)
Kristi Ockba (MTÜ Mondo islami töötubade ja Jeemeni projekti koordinaator)


Kolmapäev, 30. märts

17:00-18:00
Popp prügi – TMW pop-up kohvik (Pärnu mnt 6)

Prügi näib praegu eriti popp olevat. Eestlased on võtnud eesmärgiks kogu maailma ära koristada, prügist toodetud riided on need kõige vastutustundlikumad ning isegi moodne gurmee valmib äravisatud toidust. Samas pole prügiprobleem kaugeltki kuhugi kadunud. Endiselt jääb rõivatööstuses üle kosmilistes kogustes kangajääke ning supermarketid viskavad igal õhtul minema tonnide viisi tegelikult söömiskõlbulikku toitu. Mida teha, et prügipobleem täielikult seljatada?

Moderaator: Kätlin Kangur (Jätkusuutlikkuse ekspert)
Vestlusringis osalevad:
Peeter Pihel (Kokk) 
Ann Runnel (Start-up ettevõtte Reverse Resources looja)
Eva Truuverk (Teeme Ära Sihtasutuse juht)
Katrin Bats (Poeketi Rimi pressiesindaja)

18:30-19:30
Welcome To The Jungle! Intervjuu Peter Napolielloga* – Must Puudel (Müürivahe 20)

Rokenrolli väge lisab „Juttudesse“ Eestis resideeruv endine Geffen Recordsi vanem-asepresident, gigastaare nagu Guns N’ Roses, Cher jpt muusikailma tippu lennutanud Peter Napoliello, keda intervjueerib Eesti edukaim muusikamänedžer Toomas Olljum.

*Vestlus on inglisekeelne


Neljapäev, 31. märts

16:00-17:00 
TMW kunst: Art Nõukas ja Helena Keskküla – Hobusepea galerii (Hobusepea 2)

Kohtumine noorte kunstnike Art Nõukase ja Helena Keskkülaga, kelle looming on tihedalt seotud ka muusikaga. Kunstnikud tutvustavad oma teoseid, installatsioonikunsti põnevat maailma, duetti-duelli koostöös ning kunstitudengi ja noore kunstniku igapäevast elu ja tulevikuväljavaateid. Vestlust juhib kuraator ja kriitik Rebeka Põldsam. Lisainfo:tmw.ee/et/programm/kunst

 

17:00-18:00 
Kui poliitika sekkub muusikasse* – TMW pop-up kohvik (Pärnu mnt 6)

Iraanis võib „vale“ muusika esitamise korral vangi sattuda. Liibanon on oma naaberriigi Iisraeliga konfliktis olnud juba kuus aastakümmet, kergeks ei tee liibanonlaste olukorda ka suur Süüria põgenike hulk, kes naaberriigis varjupaika otsivad ja moodustavad täna Liibanoni viiemiljonilisest elanikkonnast enam kui kümnendiku. Kuidas tegeleda kunsti ja muusikaga konfliktitsoonis? Kuidas mõjutab muusiku loomingut poliitiline surve? Seda küsime TMW-il esinevatel Iraani ja Liibanoni artistidelt ning Liibanoni kontsertagentuuri Beirut Jam Sessions esindajalt Anthony Semaan‘ilt.

Moderaator: Maarja Merivoo-Parro ( Raadio2 saatejuht, ajaloolane)
Vestusringis osalevad:
Barfak (Iraan)
Karim Khneisser (Liibanon)
Anthony Semaan (Liibanon)

*Vestlus on inglisekeelne

18:30-19:30
Kosmoselaev Maa
 – Must Puudel (Müürivahe 20)

Eesti tudengisatelliidi ESTCube-1 programmi algataja ja juhendaja ning seeläbi Eestist kosmoseriigi teinud Mart Noorma arutleb, kuidas maailma mõistmise kaudu oma elu paremini juhtida. Kui mõelda Maast kui suurimast mehitatud kosmoselaevat inimkonna ajaloos, võiks esimene järeldus olla, et sellel kosmoselaeval on üks totaalselt mõttetu missioon: juba üle 4,5 miljardi aasta tiirutame ühe koha peal. Oma eksistentsi mõtestamiseks kõige suuremas plaanis peame loodusele appi tulema ning inimkonna suure eesmärgi ise defineerima.


Reede, 1. aprill

17:00-18:00 
Mis on kulturniku palk? – TMW pop-up kohvik (Pärnu mnt 6)

Palju kõmu tekitanud kirjaniku ja kunstniku palga küsimus kaigub ka Eesti kõige loomingulisema linnafestivali kohal!

Moderaator: Berk Vaher (Kirjanik ja kriitik)
Vestlusringis osalevad:
Maria Faust (Muusik)
Aarne Valmis (Meelelahutusärimees)
Jürgen Rooste (Kirjanik)

NB! Esialgu välja kuulutatud Olga Temnikova ei saa kahjuks vestlusringis osaleda!

 

18:30-19:30
Laulukirjutajate lahing – Must Puudel (Müürivahe 20)

Laseme kokku vana- ja uuekooli Eesti laulukirjutajad, et lahata erinevate põlvkondade ideid ja eesmärke ja küsime, millal ometi vallutab eestlase kirjutatud hitt Billboardi edetabeli esikoha?

Moderaator: Mart Normet (Eesti Laulu peaprodutsent)
Vestlusringis osalevad:
Sven Lõhmus 
Ivar Must 
Stig Rästa 
Andres Kõpper 

19:45-20:45 
Red Bull Music Academy esitleb: Janno Sooäär vestleb DJ, produtsendi ja Soulectioni kaasasutajaga Joe Kay (USA) – Must Puudel (Müürivahe 20)

Joe Kay on Soulection’i juht ja üks asutajaliikmetest – väikesest podcastist on tänaseks kasvanud globaalselt tunnustatud futuristliku muusika ja uute artistide platvorm. Lisaks plaadileibeli A&R kohustuste eest vastutamisele juhib Joe tänapäeval Apple Music’u Beats 1 kanalil iganädalast 2-tunnist Soulection Radio saadet, mida kuulatakse rohkem kui sajas erinevas riigis ning on rahvusvaheliselt tunnustatud tastemaker ja aktiivne DJ. Juttu tuleb Soulection’i edu võtmetest, muusikatööstuse muutustest, sotsiaalmeedia strateegiatest ning võimalustest, kuidas iseseisva artistina rahvusvahelist edu saavutada.

 

Laupäev, 2. aprill

13:00 – 14:00 Pretty Vacant: John Robb (The Membranes) intervjueerib algupärast Sex Pistolsi bassimängijat Glen Matlocki – TMW pop-up kohvik (Pärnu mnt 6)

Pungi 40. aastapäeva tähistamise tähe alla saabub konverentsile Sex Pistolsi algupärane bassimängija Glen Matlock, keda intervjueerib punkbändi The Membranes asutajaliige ning hinnatud ajakirjanik John Robb. Glen Matlock on mees, kes seisis Londoni ja kogu ilma punkliikumise absoluutses alguspunktis. Ta töötas Malcolm McLareni ja Vivienne Westwoodi kuulsas poes SEX ning lõi koos Steve Jonesi ja Paul Cookiga bändi, millest hiljem sai Sex Pistols. Matlock oli Pistolsi bassimängija ja põhiline laulukirjutaja, kelle kaasautorlusel sündis kümme lugu epohhiloovalt „Never Mind the Bollocks…“ albumilt, ent kes bändi impressario McLareni levitatud müüdi kohaselt löödi bändist välja liigse hügieeni- ja biitlite lembuse tõttu.

40 aasta jooksul on Matlock ühel või teisel moel kaasa teinud ka sellistes bändides nagu The Damned, The Clash ja The Faces, teinud koostööd Iggy Popiga ja vedanud kooslusi nagu The Rich Kids ja Glen Matlock & the Philistines.

Suurepärase mälu ja detailide märkamise võimega Matlock jutustab John Robbi vahendusel anekdootlike faktide ja müütidega pikitud loo ajast, mil subkultuurid ja noortekultuur olid suuremad kui elu.

15:00
TMW kunst: Neandertali koobaskooli vestlusring – (toimumispaik avalikustatakse lähiajal)

Kunstirühmitus Neandertali koobaskooljalutuskäigule Tallinnas järgneb vestlusring kunstnike vahel.
Eksperimentaalne kunstiplatvormi liikmete Viktor Gurovi, Hedi Jaansoo, Kristel Raesaara ja Pire Sova eesmärgiks on küsimärgi alla seada ja avardada kõike, mis puudutab akadeemilist kunstiharidust, kunstialast koostööd ja loomeprodukstiooni maailmas, kus domineerivad neoliberalistlikud ideed ja veeb 2.0.

17:00-18:00
Rokipidu ilma alkoholita?
 – TMW pop-up kohvik (Pärnu mnt 6)

Pidutsemise ja pidude korraldamise võimalikkuse üle ilma alkoholita diskuteerivad ürituste korraldajad, alkoholitootjad ja alkoholi tarbimise vastased!

Moderaator: Veiko Tubin (Linnateatri näitleja)
Vestlusringis osalevad:
Mart Luik (Rock Cafe juht)
Riina Raudne (Terve Eesti SA asutaja)
Ando Kiviberg (Viljandi Folgi pealik)
Nele Peil (Eesti Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liidu tegevjuht)

18:30-19:30 
Mondo esitleb: Hea disain kui relv sotsiaalprobleemide vastu – Must Puudel (Müürivahe 20)

Keenias, Ghanas, Ugandas ja Filipiinidel töötanud vabatahtlikud Eesti disainerid räägivad oma kogemustest vabatahtlikuna arengumaades, kus aitasid oma oskuste ja teadmistega kohalikku eluolu paremaks muuta. Kas ja kuidas saaks disain Eesti ühiskonda aidata?

Moderaator: Tõnu Runnel (Disainer)
Vestlusringis osalevad:
Kalle Aasamäe (Moedisainer, EKA õppejõud)
Janno Siimar (Disainiagentuuri Velvet loovjuht)
Triin Kordemets (Moedisainer)