Tallinn Music Week avalikustas tänavuse festivali muusikaprogrammi | Tallinn Music Week

Tallinn Music Week avalikustas tänavuse festivali muusikaprogrammi

27. märtsist 2. aprillini üle Tallinna toimuva uue muusika ja linnakultuuri festivali Tallinn Music Week (TMW) muusikaprogrammi on tänaseks kinnitatud 237 artisti 33 riigist, neist 114 Eestist. Alates tänasest, 2. veebruarist on Piletilevis lisaks festivali passile ja toetajapassile müügil ka kontsertide üksikpiletid.

Tänavu juba üheksandat korda toimuv TMW on kujunenud üheks Lääne-, Ida- ja Kesk-Euroopa muusika- ja loovkogukondade olulisimaks kohtumispaigaks ning lähiregiooni kultuurihuvilisi kokku meelitavaks linnafestivaliks. Üha rohkem välisesinejaid ligi tõmbavale festivalile laekus rekordarv esinemissoove 1470 artistilt üle kogu maailma. Kavasse kinnitati tänase seisuga 237 esinejat 33 riigist, neist 114 Eestist. Soome juubeliaastale kohaselt tuleb 23 esinejat festivalile põhjanaabrite poolt. 19 artisti saabub Venemaalt, 7 nii Ühendkuningriigist kui Poolast, 6 Taanist ning 5 nii Kanadast, Saksamaalt kui Rootsist. Eksootilisematest ja kaugematest riikidest on kavas esindatud Cabo Verde (Roheneemesaare) ja Jaapani muusikud.

Terve nädala vältava TMW festivali kolmepäevane muusikaprogramm kestab neljapäevast, 30. märtsist laupäeva, 1. aprillini, hõlmates kõikvõimalikke muusikastiile folgist elektroonikani ja klassikast metalini. Veebruari jooksul avaldatakse TMW muusikafestivali ülejäänud esinejad, lavad ning eriüritused, samuti tasuta linnalava kontsertide kava ning tänavu esmakordselt TMW raames toimuv spetsiaalne laste- ja noorteprogramm. Festival teeb kõik endast oleneva, et tagada festivalipaikades ligipääs ka erivajadustega inimestele.

“Järgnevad aastad on Eestile äärmiselt olulised – juulikuust algab Euroopa Liidu eesistumine ja järgmisel aastal tähistame Eesti 100. juubelit. Oluliste verstapostide eel on käesolev aasta kuulutatud ilusa sümbolina noorte ja laste aastaks. Kõik need teemad leiavad väljenduse ka meie festivali kavas. Lisaks mitmekesisele ja kõikidele stiilidele avatud muusikaprogrammile mõtleme ka laiemalt võrdsetele võimalustele, kestlikule arengule ja loovuse ning innovatsiooni mõjule ühiskonnas. Soovime, et Tallinn Music Week pakuks võimalust tunda rõõmu avatusest ja mõtestatud koosolemisest,” kommenteerib festivali peakorraldaja Helen Sildna.

Rahvusvahelise kaliibriga artistidest ilmestavad programmi teiste seas ühe möödunud aasta maailma parima albumi „The Midnight Sun“ autorist šoti mult-instrumentalist C Duncan, industriaalmuusika teerajaja-grupi Einstürzende Neubauteni asutajaliikme Alexander Hacke ja kunstniku ning filmilooja Danielle de Picciotto tandem, klaveritehnika-eksperimentaator Hauschka Saksamaalt, BBC Music poolt üheks tänavuseks tähelepanuväärsemaks uustulnukaks nimetatud elektroonikaprodutsent Draper ja montypythonlikult pöörane punk-džässi bänd WorldService Project Ühendkuningriigist, samuti Rootsi elektropopi täht ja Peter Gabrieli protežee Jennie Abrahamson, Norra laulja-lugudekirjutaja ja inimõiguste aktivist Moddi ning Ukraina etnoelektroonika grupp Onuka.

Ilmakuulsatest põhjanaabritest saabuvad festivalile tunnustatud house’i ja avangard-techno produtsent Jori Hulkkonen, kosmoseroki bändi K-X-P šamanistlik liider Timo Kaukolampi, meta-roki üksus PH, endise nimega Mr. Peter Hayden, samuti rahvusvaheliste muusikaväljaannete ja festivalide soosikust räppar View ja Helsingist Tokioni tuuritanud elektro-metal bänd Khroma. Venemaa ligi 20-pealine artistide lähetus koosneb idanaabrite „noortest ja vihastest“ muusikauuendajatest, nende seas vene avangardi nõukogude uue lainega ristav grupp Glintshake ja sealse juhtiva muusikaväljaande Afisha poolt “uueks aasta artistiks” tituleeritud neo-R’n’B poeet BCH.

Eesti artiste on tänaseks kavasse kinnitatud 113, rahvusvaheliselt tunnustatud nimedest kohaliku publiku lemmikute ja tulevikutegijateni. Kirevas kavas on esindatud nii elektroonilise tantsumuusika maailmaklassi tegijad Syn Cole ja Mord Fustang, elektropopi artist NOËP, folgiuuendaja Maarja Nuut koos eksperimentaalmuusiku Hendrik Kaljujärvega, Eesti Muusikaauhindadel aasta naisartisti ja parima džässalbumi auhinnad noppinud Kadri Voorand, multiinstrumentalist Erki Pärnoja oma eeterliku “Efterglow” albumi kavaga, Eesti džässi klassiku Tõnu Naissoo Hammond Trio, teatraalne helilooja Ardo Ran Varres, laulja-lugudekirjutaja Siiri Sisask ja tütarlastekoor Ellerhein. Kohaliku muusikavälja uuendajaist astuvad festivalil teiste seas üles möödunud aasta kõrgeima kriitika-skooriga kodumaise albumi „Rogue Wave“ üllitanud post-pop produtsent Mart Avi, vaporwave artist Florian Wahl, artpunk-poeet Indrek Spungin, nn Fantaasia-Eesti roki bänd Põhja-Konn, Eesti Muusikaauhindadel parima alternatiivalbumi autori tiitli võitnud Mick Pedaja ning krõbisevate kassettide ja paksude rütmide manipulaator Luurel Varas.

Muusikafestivali avab Kultuurikatlas maailma dirigentide tippklassi kuuluv Kristjan Järvi, kes kostitab sedakorda oma sünnimaa publikut lausa kahel korral – Steve Reichi muusikast ja omaloomingust põimitud kontserdiga “Radio Head Rewritten”, kus löövad kaasa Londoni beatboxi meister BellaTrix, nüüdismuusika helilooja ja räppar Di. J. NoizePunk, keelpillikvartett Prezioso, Kristjan Randalu jt Eesti muusikud, samuti elektroonilise kontsertkavaga „Rip Up the Stage“. Põneva koostööprojektina teeb TMWil oma lavadebüüdi Taani bändide Get Your Gun ja Narcosatanicos liikmete ning Eesti muusikute Lauri Kadalipu ja Sänni Noormetsa impro-üksus Fallen Flags. Erikontserdi Vene Kultuurikeskuses koos Ukraina etno-elektroonika grupiga Onuka teeb meie power-folk trio Trad.Attack!.

Riigi- ja stiilipiire ületavaist koostöödest on tänavusel TMWil laiahaardelisim meie Üle Heli festivali, briti sõltumatu plaadimärgi Nonclassical ja BBC 3 DJ Nick Luscombe’i ning filmirežissööri Neil Cantwelli projekti Japan Sound Postcard nüüdis- ja tulevikumuusikat ühendav kontsertkava Mustpeade majas. Festivali kavast leiab tänavu ka Kanada eriprogrammi ning Soome riigi 100. juubelit pühitseva kava.
Festivali programmist leiab tänavu ka nii mõnegi uue korraldaja ning toimumispaiga. Pidudesarjade AUX, Mürk ja Isola ühisel jõul läbitakse Balti jaama paviljonis kolmepäevane katkematu tantsumaraton Balti Jaama Tunnel. Klassikaraadio kureerib Mustpeade majas nüüdismuusika õhtut. Kuku kunstiklubis veab elu- ja etenduskunstnik Indrek Spungin kolmepäevast kunstpopist ja eksperimentaalmuusikast koosnevat programmi alapealkirjadega Paranoia, Hysteria ja Gardenia. Uute kontserdipaikadena  lisanduvad kavasse Venus Club, kus oma popi ja roki valikut esitleb Full House Agency, samuti Vene Kultuurikeskus, Vene Teater, Hopneri Maja ja Renard Coffee Shop.
.
Oma lavasid esitlevad TMW raames taas ka festivali staažikad kaaskorraldajad Rada7, Raadio 2, Jazzkaar ja Eesti Jazzliit, Viljandi Pärimusmuusika Festival, Fenno-Ugria ja Seto Folk, Manka Boutique Pop Festival, World Clinic, Weekend Festival Baltic, Intsikurmu Festival, Estonian Funk Embassy, lõunanaabrite Positivus Festival koos I Love You Records plaadileibliga ja Soome suurim metalfestival Tuska ning Urban Culture Entertainment. Traditsiooniliselt massiivse ja meeleoluka artistide riviga paistavad ka tänavu silma festivali hiphopi ja d’n’b lavad ning taas on festivali avaõhtul kavas suurejoonelised kontserdid Kultuurikatlas.
TMW muusikaprogrammi kinnitatud artistid

Ajakava

Põhjamaade suurim uue muusika ja linnakultuuri festival TMW toimub Tallinnas 27. märtsist 2. aprillini. Eelseisva festivali siduvaks teemaks on jätkusuutlik areng ning sellega seotud valdkonnad keskkonnasäästlikkusest linnaarenguni ja kogukondade ühendamisest võrdõiguslikkuse edendamiseni. Lisaks õhtustele kontsertidele ning muusika- ja loovtööstuse konverentsile toimuvad TMW raames tasuta „Linnalava“ kontserdid, vestlussari „TMW jutud”, linna mõnusamaid söögikohti tutvustav „TMW maitsed”, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse kureeritud eriprogramm „TMW kunst“, Disainiturg, avalikku linnaruumi hõlmav projekt ning spetsiaalne laste- ja noorteprogramm.
TMW 2017 esitleja on Nordea pank, peatoetajad Telia ja Spotify, Nordic Hotel Forum, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus / Visit Estonia ja Eesti Meedia, partnerid ja toetajad Uber, Viru Keskus, Telliskivi Loomelinnak, Solaris, Music Estonia, Tuborg, LaMuu, Fritz Kola, Kultuuriministeerium, Tallinna Kultuuriamet, Tallinna Ettevõtlusamet jpt.

Tallinn Music Weeki rahvusvahelisi tegevusi, mille eesmärk on tutvustada Eestit kui atraktiivset sihtkohta muusika- ja kultuurihuvilistele,  toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Tallinn Music Weeki veebilehe loojaks on disainistuudio Velvet ning visuaalse identiteedi autoriks disainer Mariana Hint-Rääk. Tallinn Music Weeki mobiiliäpi autor on Festivality.
TMW 2017 kontsertide üksikpiletid hinnaga 8-25 eurot on alates tänasest. 2. veebruarist  müügil Piletilevis.

TMW 2017 festivalipassid hinnaga 60 eurot on müügil TMW veebipoes.
Festivalipass tagab sissepääsu kõikidesse TMW muusikaprogrammi kuuluvatesse klubidesse eeldusel, et vastav klubi ei ole välja müüdud. Kui klubi on välja müüdud, toimub publiku klubisse laskmine järjekorra alusel. Nordea ja Telia klientidele kehtivad erisoodustused.

TMW 2017 delegaadipass on kuni 19. märtsini müügil hinnaga 250  eurot (alates 20. märtsist 295 eurot) TMW veebipoes
Delegaadipass tagab lisaks muusikafestivalile pääsu 31. märtsist 1. aprillini toimuvale TMW konverentsile ja delegaadibaaridesse ning registreerunud kontaktide andmebaasile.
Piiratud kogus TMW 2017 toetajapasse hinnaga 150 eurot on müügil TMW veebipoes
TMW toetajapass tagab eelisjärjekorras pääsu kõikidele TMW kontsertidele, sh TMW avakontserdile ning TMW delegaadibaaridesse ning pakub võimalust personaliseeritud  programmisoovitusteks. Nordea ja Telia klientidele kehtivad erisoodustused.
TMW partnerid festivalist:

“On uhke näha, kuidas Tallinn Music Week on aastatega kasvanud erakordsest muusikafestivalist veel palju suuremaks sündmuseks, tutvustades talente erinevatest kultuurivaldkondadest, võttes sõna olulistel teemadel ning tuues kokku loovaid inimesi kogu maailmast. Nende energial ja ambitsioonil avastada ja kasvada ei näi olevat piire. Tänu festivali meeskonna väärtushinnangutele ja kõrgetele standarditele on meie jaoks puhas nauding olla neile kaaslaseks sellel imelisel teekonnal.” – Gerd Müller, Nordea Eesti juht

“Telial on olnud rõõm olla TMW partner juba aastaid. Festival ja selle tiim on täiesti ainulaadsed, inspireerides meid kevadisel festivalinädalal täiesti muutunud linna ja erakordsete elamustega. Tänavuse festivali fookus kestlikul arengul on Telia jaoks südameasi kogu Põhjalas. ÜRO on sõnastanud 17 säästva arengu eesmärki, mis on meie kõigi jaoks olulised. Tahame TMW jooksul neile tähelepanu pöörata lootuses, et igaüks leiab viisi sellele mõelda ja kaasa aidata.” – Katrin Isotamm, Telia Eesti kommunikatsioonijuht

“TMW esindab kõiki väärtusi, mis on Eesti jaoks kallid ning parimaid võimalusi Eesti ja selle kultuuriga tuttavaks saada. Kuigi festivali toimumisaeg ei ole ilma poolest just aasta parim aeg, on emotsioonid ja elamused troopilise temperatuuriga. Muusika, disain, toit, inspireerivad inimesed, kohad, seiklused – ma garanteerin, et see on maailmaklass!!! Eesti on koht, kus uued ideed sünnivad ja kasvavad kiiresti ja rändavad maailma. Külasta Eestit. Naudi Eestit. Jaga Eestit.” – Piret Reinson, EASi turundusjuht
“Mul on suur rõõm avada üks maailma parimaid ja põnevamaid multidistsiplinaarseid kunstifestivale, mida ma tean. Toetan jäägitult selle festivali ideed ja usun väärtusse, mida see  lisab meie üha kasvavasse Põhjalasse. TMW võimaldab ühiskonnal ühendada oma ideed, visioonid ja võimalused ning viia oma loominguline potentsiaal ellu. See festival oma ettevõtlikkuse ja mootoriga on Eesti vaimu kehastus.” – Kristjan Järvi, dirigent ja helilooja

News

 1. Tallinn Music Week esitleb sel nädalal toimuval Positivus festivalil viit Eesti artisti

 2. Tallinn Music Week osaleb üleeuroopalises projektis, mille eesmärgiks on toetada naiste rolli muusikas

 3. Tallinn Music Weeki artistipreemia Telliskivi Creative City Award võitjad on Mart Avi, Erki Pärnoja ja NOËP

 4. Eile autasustati Tallinn Music Weeki kestliku arengu eesmärke tutvustava videokonkursi võitjaid

 5. Tallinn Music Weeki publiku lemmikartist on indierocki bänd The Boondocks

 6. Tänavust Tallinn Music Weeki külastas ligi 37 000 inimest

 7. John Robb: “Hea kunst ei tunne piire”

 8. Tallinn Music Week ning Telia ja Spotify kuulutavad välja publiku lemmiku hääletuse

 9. Tallinn Music Weeki konverents on avatud, jätkub festivali muusika- ja kunstiprogramm, avalikud vestlused ning linnaruumi aktsioonid

 10. Täna algavad õhtused kontserdid Tallinn Music Weeki pealavadel ning festivali külastajaile luuakse valgustatud teekond Balti jaamast Telliskivini

 11. Täna Tallinn Music Weekil: Kristjan Järvi dj-sett Viru Keskuses, noorte linnalava uuskasutuskeskuses, avalik vestlus meedia tulevikust

 12. Kunstnik Marko Mäetamm avab Tallinn Music Weeki raames uue isikunäituse

 13. Helilooja Erkki-Sven Tüür esitleb Tallinn Music Weekil oma uut autoriplaati

 14. Täna algavad Tallinn Music Weeki linnalava kontserdid ja kunstiprogramm, jätkuvad avalik vestlused ja filmilinastused

 15. Tallinn Music Weeki konverentsi kava nüüd avalik

 16. Linnafestival Tallinn Music Week algab täna pop-up restorani avamise ning avalike vestluste ja filmiprogrammiga

 17. TMW avalik vestluste programm „Jutud“ pakub põnevaid arutelusid linnakultuuri tulevikust kosmilise ilumeeleni

 18. Tallinn Music Weekil luuakse festivalikülalistele valgustatud teekond ning antakse uus elu päevi näinud garaažidele

 19. Nordea ja „Viis tärni“ esitlevad Tallinn Music Weekil valikut festivali programmist

 20. Tallinn Music Week esitleb Kinos Sõprus muusika ja poliitika põrkumisi ning tarbija-ajastu tagajärgi vaagivaid dokumentaalfilme

 21. Tallinn Music Weeki konverents heidab pilgu Euroopa tulevikku, räägib uuest tööstusrevolutsioonist, esitleb inspireerivaid lugusid ja pakub praktilisi kohtumisi

 22. Tallinn Music Week käivitas festivali kestliku arengu eesmärke tutvustava videokonkursi #hoolin

 23. Tallinn Music Weeki raames toimub üle saja tasuta kontserdi Uuskasutuskeskusest hotellisviidini

 24. Tippkokk Peeter Pihel esitleb Tallinn Music Weekil heategevuslikku “toit ei ole prügi” õhtusööki

 25. Tallinn Music Weeki ajal täitub ajalooline Balti jaama reisijatepaviljon tulevikuhelidega

 26. Tallinn Music Weeki laste- ja noorteprogramm pakub loovaid töötube lastele ning noorte korraldatud kontserte ja avalikke vestlusi

 27. Soome muusikaagentuur Fullsteam tähistab Tallinn Music Weekil oma 15. sünnipäeva

 28. Tallinn Music Weeki avakontserdil „Radio Head Rewritten“ kõlab Kristjan Järvi juhatusel nii Steve Reichi muusika kui maailma parim beatbox

 29. Tallinn Music Week avalikustas konverentsiprogrammi uued kõnelejad Londoni ööelu valitsejast digirevolutsionäärideni

 30. Tallinn Music Week ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus tutvustavad nii kohalikku kui rahvusvahelist kunsti ja kunstnike igapäevatööd

 31. Tallinn Music Week avab taas oma pop-up restorani ja esitleb linna parimaid söögikohti

 32. Tallinn Music Week avalikustas tänavuse festivali muusikaprogrammi

 33. Tänavuse Tallinn Music Weeki konverentsi avab president Kersti Kaljulaid

 34. Tallinn Music Week avas festivali hooaja uue kujunduse ja kodulehega

 35. NOËP, Tommy Cash ja Eesti muusikatööstuse delegatsioon Eurosonic festivalil

 36. Tallinn Music Week pakub tänavu esmakordselt eksklusiivseid toetajapasse

 37. TMW avalikustas järgmise aasta konverentsiprogrammi esimesed kõnelejad ja teemad

 38. Eesti avas Põhjamaade suurima tehnoloogiakonverentsi Slush menuka avapeoga Enter e-Estonia

 39. Tallinn Music Weeki festivalile laekus rekordarv esinemistaotlusi