Täna algas artistide taotlusvoor Tallinn Music Weeki juubelifestivali muusikaprogrammi | Tallinn Music Week

Täna algas artistide taotlusvoor Tallinn Music Weeki juubelifestivali muusikaprogrammi

Põhjamaade suurim uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW) toimub tuleval kevadel 2.–8. aprillini. Kümnendat korda aset leidva linnafestivali muusikaprogrammi esinejate taotlusvoor käivitus täna TMW kodulehel artist.tmw.ee.
Alates 1. septembrist kuni 1. novembri südaööni on avatud veebipõhine taotlusvoor muusikutele, kes soovivad TMW juubelifestivalil üles astuda. Avaldused on oodatud mistahes muusikastiilide esindajatelt; nii sooloartistidelt kui ansamblitelt, nii interpreetidelt kui heliloojatelt.

Terve nädala kestva linnafestivali tuumaks oleva kolmepäevase kontsertprogrammi koostab laekuvate esinemistaotluste põhjal TMW korraldustiim, kuhu kuuluvad Eesti muusikaettevõtete esindajad, ürituste korraldajad ja erinevate žanrite parimad asjatundjad.

Algselt eeskätt Eesti muusika tutvustamiseks loodud TMW on üheksa tegutsemisaasta jooksul kujunenud oluliseks väljundiks ka üleilma muusikakogukondadele. Viimasele festivalile laekus rekordarv esinemissoove ligi 1500 artistilt 59 riigist. Programmi kinnitati 250 artisti 30 riigist, teiste seas šoti multi-instrumentalist C Duncan, industriaalmuusika teerajaja-grupi Einstürzende Neubauteni asutajaliige Alexander Hacke, klaveritehnika-eksperimentaator Hauschka Saksamaalt, elektroonikaprodutsent Draper Inglismaalt ja elektropopi täht Jennie Abrahamson Rootsist. Eksootilisematest ja kaugematest riikidest olid kavas esindatud Cabo Verde (Roheneemesaare), Jaapani, Austraalia ja Ameerika Ühendriikide muusikud.

Eesti artiste kinnitati kavasse 133, juba rahvusvaheliselt tunnustatud nimedest tulevikutegijateni. TMW muusikatööstuse esindajatest delegaatide poolt valitud Telliskivi Loomelinnaku artisti-auhinna võitsid post-pop produtsent ja laulja Mart Avi, multiinstrumentalist Erki Pärnoja ning elektropopi artist NOËP. Telia ja TMW ühiselt korraldatud publikulemmiku valimisel sai enim hääli Eesti indierocki bänd The Boondocks. Kõik auhinnatud artistid esinevad eeloleval sügistalvel mitmeil rahvusvahelistel muusikafestivalidel, sealhulgas Moscow Music Weekil Venemaal, BuSH festivalil Ungaris ning Waves Vienna festivalil Austrias. Viimaste aastate jooksul TMW-l esinenud Eesti artistide riigipiire ületavatest saavutustest väärivad esile tõstmist ka TMW 2015 Wire artistipreemia võitja Maarja Nuudi ning pärimuskütte pundi Trad.Attack! esinemised olulistel maailmamuusika tähtsündmustel ning räppar Tommy Cashi edu nii rahvusvahelistel lavadel kui muusika- ja elustiilimeedias.

TMW 2017 kontserdid toimusid kokku ligi 80 laval üle linna. Lisaks õhtustele esitluskontsertidele Balti Jaama tunnelist Kultuurikatlani toimus üle 100 pealelõunase linnalava-kontserdi ootamatutes paikades Uuskasutuskeskusest Nordic Hotel Forum hotelli sviidini.

Lisaks õhtustele kontsertidele toimuvad ka juubelifestivalil taas tasuta „Linnalava“ kontserdid, vestlussari „TMW jutud” ning restoranifestival „TMW maitsed”. Samuti jätkuvad TMW kunstiprogramm ning mitmesugused ettevõtmised avalikus linnaruumis.

TMW oluliseks osaks on ka kahepäevane konverents muusika- ning loovtööstuse tipptegijate osalusel. Muusikatööstuse esindajaist on konverentsil aegade jooksul üles astunud teiste seas  plaadimärgi Sire Records (Madonna, Ramones) asutaja Seymour Stein, artisti-managerid Peter Jenner (Pink Floyd), Marie Dimberg (Roxette) jt, punkbändi The Slits liige Viv Albertine, Londoni esimene „öötsaar“ Amy Lamé, popkultuuriteoreetik Simon Reynolds jpt. Igal aastal osaleb konverentsil ka rahvusvahelise haardega muusika- ja kultuuriväljaannete, plaadifirmade ja agentuuride esindajaid ning festivalide talendikütte.

Esinemisavalduste esitamine TMW 2018 festivalile kestab kuni 1. novembrini 2017 TMW veebilehel artist.tmw.ee 

Programmi kinnitatud artistide nimistu kuulutatakse välja 2018. aasta veebruari alguses.

 

TMW 2018 festivalipassid hinnaga 45 eurot ja konverentsipassid hinnaga 150 eurot on müügil festivali veebipoes 

Festivalipass tagab sissepääsu kõikidesse TMW muusikaprogrammi kuuluvatesse klubidesse ning sisaldavad eripakkumisi muude festivaliosade raames.

Konverentsipass tagab lisaks muusikafestivalile pääsu TMW konverentsile ja delegaadibaaridesse ning registreerunud kontaktide andmebaasi.

 

Tallinn Music Week 2017 numbrites:
250 esinejat 32 riigist
36 823 festivalikülastajat
1193 konverentsi delegaati, neist 879 välisriikidest
132 välisajakirjanikku
80 festivali toimumispaika
250 000 veebilehe külastust 150 riigist

 

Tallinn Music Weeki välisdelegaatidest külalised arvavad:

Vanessa Reed, PRS for Music sihtasutuse tegevdirektor:
“Tallinn Music Week erineb paljudest teistest muusikatööstuse konverentsidest, nihutades piire ja näidates, milline võiks selle kategooria üritus 21. sajandil olla. TMW ühendab julgelt ja intelligentselt kunsti, poliitika, tehnoloogia ja linnaarenguga seotud teemad. Ma tulen siia kindlasti tagasi ka 2018. aastal, sest tunnen, et festivalil on 10. sünnipäevaks midagi vee põnevamat  varuks.”

Ivan Novak, industriaalgrupi Laibach liider:
“Lääs on surnud ja maha käinud! Kui soovite kuulda tõeliselt head uut muusikat, arutada päevakohaste muusika- ja kultuuriteemade üle ning saada energialaksu noorest ja ilusast linnast, siis tulge Tallinn Music Weekile!”

John Robb, muusik ja ajakirjanik:
„Piire lõhkuv TMW on midagi palju enamat kui lihtsalt muusikafestival ja -konverents,  kuuludes oma ambitsioonide ning muusika-, kultuuri- ja loomevaldkondade edendamise eest muusikaürituste esiliigasse. Eesti ilusast pealinnast ei leia mitte ainult avatud meelt ja žanripiiride lammutamist, vaid ka siirast ja positiivset energiat, mis ühendab riigi edumeelse valitsuse ja kogu ühiskonna. Maailmas, kus üha enam uksi ja piire suletakse, ujub TMW vastuvoolu ja innustab looma sellist tulevikku, mida me tahame – nii muusikas ja kultuuris kui meie kõikide eludes. TMW teab, et murtud maailm vajab kultuurikallistust!“

Simon Reynolds, muusikakriitik ja popkultuuriloolane:
„Tallinn Music Week on uskumatult tore ettevõtmine. Nägin siin paljusid ägedaid artiste, kohtusin paljude huvitavate inimestega, pidasin maha mitmeid põnevaid vestlusi – ja seda kõike ühes Euroopa veetlevaimas linnas. Olen aastate jooksul osalenud lugematuil muusikafestivalidel ja konverentsidel, aga Tallinn Music Weekil kogetu jääb kindlasti üheks parimaks omataoliseks elamuseks.“

Kimmo Pohjonen, muusik:
“See, mis on Eesti muusikaskenega juhtunud, on lihtsalt hämmastav. Siin on nii palju huvitavaid artiste mistahes žanrispektrist, kellest õhkub enesekindlust ja professionaalsust. Siin on palju kauneid ja hea tehnikaga kontserdipaiku, mis jätsid väga positiivse mulje. Ma ei jõua ära oodata järgmist aastat, mis on kümnes Tallinn Music Weekile ja sajas Eestile.”

Stepan Kazaryan, Moscow Music Week ja BOLь festivalide peakorraldaja:
„TMW populaarsus ja professionaalsus kasvab iga aastaga. Eriti hea meel on mul selle üle, et 2017, aastal valisid TMW korraldajad oma festivalile esinema sedavõrd palju noori ja tegijaid Venemaa artiste, kes nautisid edu nii muusikatööstuse proffide kui publiku seas. TMW näitas taas, et tegu on täiesti sõltumatu ning poliitiliselt kallutamata üritusega.“

News

 1. Tallinn Music Weeki juubelifestivalile laekus esinemistaotlusi 1450 artistilt üle kogu maailma

 2. Visioonivisiit Narva kinnitas linna võimalusi muutuda oluliseks loomekeskuseks

 3. Selgusid kümme Eesti artisti ja muusikavaldkonna esindajat, kes osalevad üleeuroopalises naiste rolli edendavas programmis „Keychange”

 4. Täna algas artistide taotlusvoor Tallinn Music Weeki juubelifestivali muusikaprogrammi

 5. Üleeuroopaline „Keychange” projekt ootab kuni pühapäevani avaldusi Eesti naisartistidelt ja -ettevõtjatelt

 6. Rahvusvaheline „Keychange” projekt ootab kandideerima Eesti naisartiste ja -ettevõtjaid

 7. Tallinn Music Week esitleb sel nädalal toimuval Positivus festivalil viit Eesti artisti

 8. Tallinn Music Week osaleb üleeuroopalises projektis, mille eesmärgiks on toetada naiste rolli muusikas

 9. Tallinn Music Weeki artistipreemia Telliskivi Creative City Award võitjad on Mart Avi, Erki Pärnoja ja NOËP

 10. Eile autasustati Tallinn Music Weeki kestliku arengu eesmärke tutvustava videokonkursi võitjaid

 11. Tallinn Music Weeki publiku lemmikartist on indierocki bänd The Boondocks

 12. Tänavust Tallinn Music Weeki külastas ligi 37 000 inimest

 13. John Robb: “Hea kunst ei tunne piire”

 14. Tallinn Music Week ning Telia ja Spotify kuulutavad välja publiku lemmiku hääletuse

 15. Tallinn Music Weeki konverents on avatud, jätkub festivali muusika- ja kunstiprogramm, avalikud vestlused ning linnaruumi aktsioonid

 16. Täna algavad õhtused kontserdid Tallinn Music Weeki pealavadel ning festivali külastajaile luuakse valgustatud teekond Balti jaamast Telliskivini

 17. Täna Tallinn Music Weekil: Kristjan Järvi dj-sett Viru Keskuses, noorte linnalava uuskasutuskeskuses, avalik vestlus meedia tulevikust

 18. Kunstnik Marko Mäetamm avab Tallinn Music Weeki raames uue isikunäituse

 19. Helilooja Erkki-Sven Tüür esitleb Tallinn Music Weekil oma uut autoriplaati

 20. Täna algavad Tallinn Music Weeki linnalava kontserdid ja kunstiprogramm, jätkuvad avalik vestlused ja filmilinastused

 21. Tallinn Music Weeki konverentsi kava nüüd avalik

 22. Linnafestival Tallinn Music Week algab täna pop-up restorani avamise ning avalike vestluste ja filmiprogrammiga

 23. TMW avalik vestluste programm „Jutud“ pakub põnevaid arutelusid linnakultuuri tulevikust kosmilise ilumeeleni

 24. Tallinn Music Weekil luuakse festivalikülalistele valgustatud teekond ning antakse uus elu päevi näinud garaažidele

 25. Nordea ja „Viis tärni“ esitlevad Tallinn Music Weekil valikut festivali programmist

 26. Tallinn Music Week esitleb Kinos Sõprus muusika ja poliitika põrkumisi ning tarbija-ajastu tagajärgi vaagivaid dokumentaalfilme

 27. Tallinn Music Weeki konverents heidab pilgu Euroopa tulevikku, räägib uuest tööstusrevolutsioonist, esitleb inspireerivaid lugusid ja pakub praktilisi kohtumisi

 28. Tallinn Music Week käivitas festivali kestliku arengu eesmärke tutvustava videokonkursi #hoolin

 29. Tallinn Music Weeki raames toimub üle saja tasuta kontserdi Uuskasutuskeskusest hotellisviidini

 30. Tippkokk Peeter Pihel esitleb Tallinn Music Weekil heategevuslikku “toit ei ole prügi” õhtusööki

 31. Tallinn Music Weeki ajal täitub ajalooline Balti jaama reisijatepaviljon tulevikuhelidega

 32. Tallinn Music Weeki laste- ja noorteprogramm pakub loovaid töötube lastele ning noorte korraldatud kontserte ja avalikke vestlusi

 33. Soome muusikaagentuur Fullsteam tähistab Tallinn Music Weekil oma 15. sünnipäeva

 34. Tallinn Music Weeki avakontserdil „Radio Head Rewritten“ kõlab Kristjan Järvi juhatusel nii Steve Reichi muusika kui maailma parim beatbox

 35. Tallinn Music Week avalikustas konverentsiprogrammi uued kõnelejad Londoni ööelu valitsejast digirevolutsionäärideni

 36. Tallinn Music Week ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus tutvustavad nii kohalikku kui rahvusvahelist kunsti ja kunstnike igapäevatööd

 37. Tallinn Music Week avab taas oma pop-up restorani ja esitleb linna parimaid söögikohti

 38. Tallinn Music Week avalikustas tänavuse festivali muusikaprogrammi

 39. Tänavuse Tallinn Music Weeki konverentsi avab president Kersti Kaljulaid

 40. Tallinn Music Week avas festivali hooaja uue kujunduse ja kodulehega

 41. NOËP, Tommy Cash ja Eesti muusikatööstuse delegatsioon Eurosonic festivalil

 42. Tallinn Music Week pakub tänavu esmakordselt eksklusiivseid toetajapasse

 43. TMW avalikustas järgmise aasta konverentsiprogrammi esimesed kõnelejad ja teemad

 44. Eesti avas Põhjamaade suurima tehnoloogiakonverentsi Slush menuka avapeoga Enter e-Estonia

 45. Tallinn Music Weeki festivalile laekus rekordarv esinemistaotlusi