Antti PaalanenFI

  • Alternative
  • Electronic
  • Experimental
  • Folk
TMW is presented by Telia
Kõik artistid

Soome akordionimängija Antti Paalanen, kel õigustatult hüüdnimeks The Madman (tõlkes “sõge mees”), väänab oma pillist välja Soome pärimusmuusikast sikutatud pööraseid helisid ning on võimeline oma heausklikku publikut ühtaegu võrgutama ja surmani hirmutama. Leivanumbreiks Soome surmametali kõrimöirged ja punginihilistidelt näpatud pungissilmi jõllitamine, ei või kunagi kindel olla, kas tal on plaanis sind oma esinemisega paigale naelutada või hoopis su veel vaevu tuksuv süda rinnaõõnest välja rebida ja toorelt alla kugistada.

Kuigi folgijuurikaga, on selle sõgeda mehe sõge muusika siiski ilmeksimatult tema enda nägu. Traditsioon annab selles teed trance’ilikule minimalismile, EDMi biitidele ja Siberi kõrilaulule, seda kõike ohjamas selgepiirilised ja tulevikkuvaatavad saundivõtted. Paalaneni kätes saab arhailisest akordionist elav ja hingav metalne tantsumasin.

Alates Paalaneni 2014. aastal ilmunud kolmandast kauamängivast “Meluta”, on teda saatnud edu nii Euroopa, Jaapani kui ka Põhja-Ameerika lavadel. Tema värskeim album “Rujo” ilmus plaadileibli Rockadillo alt 2019. aastal.