Festival | Tallinn Music Week
2-8 Aprill 2018 – Tallinn

Festival

Alates 2009. aastast igal kevadel Tallinnas toimuv linnafestival Tallinn Music Week (TMW) pühitseb erinevaid kunstivorme esitledes loovust, uudishimu, vabadust ja võrdõiguslikkust. Kümnes TMW toimub 2.-8. aprillini 2018.

2018 festival

Tallinn Music Week (TMW) sai alguse 2009. aastal uue muusika esitlusfestivali ehk talendifestivali ning rahvusvahelise muusikatööstuse konverentsina. Nüüdseks katab regiooni suurim linnafestival kogu Tallinna põnevate ettevõtmistega avalikest vestlusringidest mahuka kaasaegse kunsti programmi ning moodsa toidukunsti paremiku tutvustamiseni.

Kümnendaks tegutsemisaastaks on TMW üks Euroopa jõudsamalt kasvavaid linnafestivale ning Ida-, Lääne- ning Kesk-Euroopa loovkogukondade olulisemaid kohtumispaiku.

TMW 2017 eesmärgid ja kesksed teemad

  • Kestliku arengu eesmärgid, sealhulgas jätkusuutlike linnade ja asumite areng
  • Võrdõiguslikkus ja mitmekesisus
  • Kogukondade ühendamine
  • Eesti 2017. aasta Euroopa Liidu eesistujamaa staatus (digitaalne ühisturg jne)
  • Meedia mõjuväljade analüüs ja väljakutsed tõejärgses maailmas

TMW 2017 siduvaks teemaks on kestlik areng ning sellega seotud valdkonnad keskkonnasäästlikkusest linnaarenguni ja kogukondade ühendamisest võrdõiguslikkuse edendamiseni. Festivali tuumaks on ettevõtluse arendus, rõhuasetusega muusikasektoril ja teistel loovtööstuse harudel, märksõnadeks innovatsioon, säästev areng, tuleviku töövõtted ja -oskused, tehisintellekti kasvav roll loomeprotsessides ning uue ja traditsioonilise meedia mõjuväljade analüüs tõejärgses maailmas. Eesti 2017. aasta Euroopa Liidu eesistujamaa staatus asetab konverentsi arutelude raskuskeskmesse ka digitaalse ühisturuga seonduvad teemad.

„Muusika on Eesti lahutamatu osa. Riigi kohta, mille rahvaarv on võrreldav viie Londoni linnaosa populatsiooniga, on muusika osakaal harukordne ja hämmastav. Tallinn Music Week näitab sellest parimat.“

Kieron Tyler, MOJO, UK