Lasteprogramm | Tallinn Music Week

Lasteprogramm

29. august 2020

 

Lõbusad ja harivad muusikatöötoad lastele vanuses 7-16.

 

Seoses TMW 2020 festivali edasilükkamisega algselt plaanitud märtsikuust augustisse, avalikustame uue lasteprogrammi suve alguses.  Seni vaata, mis oli plaanitud märtsikuuks.  

Laupäeval 28. märtsil kell 11–15 toimuvad Eesti Lastekirjanduse Keskuses ja Telliskivi Vivistop keskuses TMW lasteprogrammi töötoad, kus õpitakse muuhulgas porgandist klarnetit ehitama, plaate mängima ja TMW esinejaid kujutavatele pabernukkudele uhkeid esinemiskostüüme joonistama. Juhendajateks on teiste seas Elina Nechayeva, Ewert Sundja ja meisterjaan. Töötubades osalemine on kõikidele huvilistele tasuta.

TMW 2020 lasteprogrammi esitleb Eesti Lastekirjanduse Keskus. Koostööpartner on Vivistop Telliskivi, meediapartner ETV2 noortesaade „Nova”.

 

Ajakava

Laupäev, 28. märts

10.30 Uksed avatud Vivistop Telliskivis

11.00 Vivistop Telliskivi meisterdamise töötoad
Meisterdamise töötuba 1: „Porgandist klarnetiks!”
Meisterdamise töötuba 2: „Lööme puidule hääled sisse!”
Meisterdamise töötuba 3: „Veggie Jam!”

11.00 Uksed avatud Eesti Lastekirjanduse Keskuses

12.00–15.00 muusikaprogramm Eesti Lastekirjanduse Keskuses

12.00 Avakontsert: Klassikatähed Marten Altrov (klarnet) ja Sven-Sander Šestakov (klaver)

13.00 Muusika töötoad

13.00 Muusika töötuba 1. Marten Altrov (klarnet) ja Sven-Sander Šestakov (klaver): „Nakatav klassika”

13.00 Muusika töötuba 2. Ewert Sundja: „Muusika loomine animafilmile „Sipsik””

13.00 Muusika töötuba 3. DJ Heidy Purga: „DJ ameti saladused”

13.00 ja 14.00 Muusika töötuba 4. Kertu Sillaste: „Superstaaride superkostüümid”
14.00 Muusika töötuba 5. Elina Nechajeva: „Klassikaline laul”
14.00 Muusika töötuba 6: meisterjaan: „Parmupillihullus”

Programmist lähemalt: 

12.00 TMW lasteprogrammi avakontsert  Eesti Lastekirjanduse Keskuses: Klassikatähed Marten Altrov ja Sven-Sander Šestakov

Marten Altrovi (klarnet) ja Sven-Sander Šestakovi (klaver) kontsert viib meid ümbermaailmareisile. Ühtaegu lõbusal ja virtuooslikul kontserdil tehakse tutvust mitmete heliloojate ja nende muusikaga, lisaks ka erinevate tantsudega.

Töötoad

Vivistop Telliskivi töötoad

11.00 Töötuba 1: „Porgandist klarnetiks!” 

Proovime järele, kuidast tavalise porgandi saab lihtsa vaevaga muuta täiesti toimivaks klarnetiks. NB! Töövahendiks kasutame muuhulgas ka akutrelli. Töötuba on mõeldud lastele vanuses alates 8 aastat. Ühes töötoas on kohti kuni kümnele lapsele.

11.00 Töötuba 2: „Lööme puidule hääled sisse!”

Klopsime ise kokku puujuppidest kitarri ja tinistame sellega, niipalju, kui jaksame. NB! Töövahendiks kasutame ka haamreid ja naelu. Töötuba on lastele vanuses alates 8 aastat, ühes töötoas on kohti kuni kümnele lapsele.

 

11.00 Töötuba 3: „Veggie Jam!”

Unustage flööt ja proovige selle asemel hoopis tomatit! Ühendame tehnoloogia ja juurviljad, köögiviljad ning paneme kokku terve orkestri! Võtame appi Playtronica ja teeme elektroonilist muusikat puuviljade ja köögiviljadega. Töötuba on mõeldud lastele vanuses alates 8 eluaastast. Ühes töötoas on kohti kümnele lapsele.

 

Muusika töötoad Eesti Lastekirjanduse Keskuses

13.00 Marten Altrov ja Sven-Sander Šestakov: Klassika töötuba

Teeme lähitutvust klarneti ja klaveriga. Lisaks loome kohapeal väljapakutud lastelaulude uusversioone. Ettevaatust, klassikaline muusika võib olla nakkav!

13.00 Ewert Sundja töötuba animafilmi „Sipsik” muusikast

Lasteraamat „Sipsik” on olnud vast kõigi Eesti laste lapsepõlve lahutamatu osa.

Ewert Sundja jaoks on ka muusika ja muusika loomine oluline osa elust. Töötoas räägib Ewert, kuidas muusikaga mõni süžeekäik kurvaks või naljakaks teha, meenutab oma teekonda „Sipsiku” multika muusika esimeste ideede sünnist kuni seal nüüdseks kõlavate lauludeni. Üheskoos proovitakse ka oma lemmikuist multikategelasi muusikas ette kujutada.

13.00 Heidy Purga DJ-töötuba

Kõik saavad kätt proovida nii vinüülimängijatel kui ka teistel elektroonilistel masinatel,  sealhulgas muidugi lugusid kokku sulataval mikserpuldil.

13.00 ja 14.00 Kertu Sillaste superstaari superkostüümi töötuba

Kertu Sillaste on illustraator ja kunstiõpetaja, kes juhib ka Eesti Lastekirjanduse Keskuse kunstikambrit. Tema juhendamisel saab TMW festivalil esinevaid artiste kujutavatele pabernukkudele välja mõelda ja joonistada enneolematult ägedaid esinemisriideid. Selleks kasutame erinevaid kopeerimis-, lõikamis- ja kleepimistehnikaid. Tegevus on jõukohane kõigile.

14.00 Elina Nechayeva klassikalise laulu töötuba

Hõbehäälne klassikatäht Elina jagab oma muusikalisi kogemusi Eesti Klassikatähtede konkursil osalemisest, Eurovisiooni lauluvõistluse kogemusest ja maailmalavadel esinemistest ning julgustab lapsi klassikalist laulmist õppima. Koos Elinaga saab teha põnevaid hääleharjutusi ja häälega mängida. Osalema oodatakse kõiki lauluhuvilisi

koolilapsi.

14.00 meisterjaani parmupilli töötuba

Jaan tutvustab oma kuulsat lugu „Parmupillihullus” ning oma muusikalist teekonda koos  parmupilliga üldisemalt. Meistri käe all saab kätte põhilised mängutehnikad. Hulk parmupille on kohapeal olemas!

Ka TMW muusikaprogrammist leiab sel korral vanusepiiranguta ürituse – uuekooli hiphopi leibli LAGI pärastlõunase esitluslava Telliskivi F-hoone Mustas Saalis laupäeval, 28. märtsil.

TMW lasteprogramm on 7–16-aastaste lastega peredele suunatud muusikasündmus, mis toob kokku lapsed, vanemad ja sõbrad, et ühiselt muusikamaailmaga lähemat tutvust teha, tunda rõõmu isetegemisest ning saada innustust ja vahetut tagasisidet oma ala professionaalidelt. TMW lasteprogramm juhib tähelepanu koolilaste muusikaharrastusele laiemalt ning sellele, et ligipääs muusikale peab olema tagatud kõigile – erinevatele vanusegruppidele, kogukondadele, keelerühmadele jne.