Linnaruum | Tallinn Music Week

Linnaruum

TMW kolib kevadet tervitades ka õue!

 

Koostöös EKA tudengitega loodi 2017. aasta festivalile valgustatud teekond ning anti uus elu päevi näinud garaažidele. Reisijate tänav ja Depoo turg avasid kevadhooaja juba ning muusikat ja kunsti- ning maitseelamusi jagus avalikus linnaruumis kuni festivali lõpuni.Alates neljapäevast, 30. märtsist muutus Balti jaamast Telliskivi Loomelinnakusse viiv Reisijate tänav kihavaks festivalialaks ainulaadsete valgusinstallatsioonide, muusikaelamuste ning nii päevaseid kui öiseid kulgejaid kosutava tänavatoiduga. Skulptor Elo Liivi juhendamisel EKA tudengite poolt valmisid Reisijate tänavale „Otsetee“ nimelised valgus- ja heliinstallatsioonid, mis lõid ligipääsu kujuteldavatesse ruumidesse ja tasanditele. Muuhulgas näitasid teed loosungitega viidad ja helendavad portaalid ning plinkiva sisevalgustuse sai festivaliks ka ajalooline Telliskivi veetorn. Tänavat palistavale graffitiga kaetud tellisseinale loodi 12-meetri pikkune valgusmaal, mis täitis teekonna erinevate värvidega ning haljasala servas asuva hoone seinal sai näha illusiooni taskulampidega liikuvatest nähtamatutest jalakäijatest.

Kunstnik Emer Värki poolt raudteejaama tunnelisse paigaldatavad valgus- ja videoinstallatsioonid juhatasid aga teed nädalavahetuse suurimale tantsumaratonile Balti Jaama Tunnel.

Kolmapäeval, 30. märtsil korraldas Konteiner Baaris DJ-õhtu World Clinic plaadipoe pidaja Aivar Meos. Reedel, 31. märtsil ja laupäeval, 1. aprillil sai nautida muusikat nii Konteineri rõdul kui Peatuse terassil, kus plaate keerutasid teiste seas Eesti üks edukamaid house-muusika DJ-sid Dave Storm ja Estonian Funk Embassy esindajad ning kontsertetteaste sooritas üleilma festivalilavadel karastunud Poola duo Coals.

TMW 2017 linnaruumi ettevalmistus Maakri 30 garaažlas / Patrik Tamm

 

EKA sisearhitektuuri, urbanistika, arhitektuuri ning tootedisaini tudengite ühisprojekti „Garaažihäkk“ raames avati nädalavahetuseks garaažiboksides mänguruum-pallimeri lastele ning kohale vuras ka Veg Machine toidutreiler ja pop-up baar Hulkur. Kogu TMW 2017 üheks kõmulisemaks aktsiooniks kujunes Tommy Cashi salakontsert garaažlas, mille kohta lekitati teavet ööpäev enne toimumist ning kuhu aitas kohale tulla Uber.