Linnaruum | Tallinn Music Week

Linnaruum

25.–28. märts 2020

 

TMW liigub õue kevadet vastu võtma ja linnapildis käimasolevaid arenguid uurima.

TMW 2020 programm avalikustatakse veebruaris 2020. Seniks vaata, mis toimus 2019 festivalil.

 

EKA tudengite valgus- ja heliinstallatsioonid tõid Noblessneri sadamalinnakusse imelise valguse ja varjude mängu.

Skulptor Elo Liivi juhendamisel EKA tudengite poolt valmistatud valgus- ja heliinstallatsioonid koondpealkirjaga „Aeg kui valgus” lõid ligipääsu juba möödunud, aga ka tuleviku stsenaariume ühendavatesse valgusruumidesse. Lisaks maalilistele päikeseloojangutele sai Noblessneri linnakus TMW ajal ka õhtuhämaruses nautida imelist valguse ja varjude mängu.

 

Varjud
Silvia Ilves, Henri Kaarel Luht

Las jõgi olla vaba ja voolaku mööda ebaharilikku rada. Las jõgi kannab inimest ning näitab talle teed. Nii kuis on tal algus, nii rahulik ja vaga. Nii on tal ka lõpp, kus segunevad veed.

Vesi sümboliseerib puhtust ning voolavust. Ta uhub ära negatiivse, puhastab meeleolu ning jätab pinnale vaid positiivse. „Nähtamatud” lasevad end veel juhtida, joostes avatuma keskkonna poole. Vesi juhatab nad vabaduse poole, kus uued piirid saavad määrata vaid nemad ise.

Hingamine
Merilin Põldsam, Kati Müüripeal

Laevatehas. Aeg möödub ning ükskord tuleb minna, miski pole igavene. Ajad muutuvad, tullakse ja minnakse, kuid seinad jäävad alles. Ehk on ka majal mälestus, mis on vibratsioonina seinu paitanud; katnud praod uue värvikihiga. Korruselt korrusele ja toast tuppa kulgedes võib tekkida ettekujutus, mis seal võis kunagi olla, hoolimata sellest, mis seal nüüd on. Lõpud on kurvad, kuid millegi lõpp on ka millegi uue algus. Igal hoonel on oma lugu ja hingus. Kumagu see akendest ja väljugu oma ruumist, selleks, et korraks puudutada.

Flucht
Elis Rumma, Rebeka Vaino, Eliise Saar

Mis juhtub pimedates, tossustes ja salapärastes technoklubi ruumides? Kes on need müstilised inimesed, kes sinna sisenevad? Mis toimub selle tümpsuva elektroonilise muusika kardina taga? Sellele saab vastuseid vaid ise sisse sukeldudes. Soovime teieni tuua selle tunde, mis võiks vallata seal sees õõtsujat kasutades oma lõuendina Halli enda fassaadi. Ilma saladusloori kergitamata toome sees toimuva välja. Sarnaselt Berghainile Berliinis on Hallist nüüd vormunud Eesti suurim ja parim technoklubi, kus iga nurga taga peidab end uus seiklus või avastus. Lubame, et järjekorras sisenemist oodates teil igav juba ei hakka.

Meie suurimad tänud lähevad Hallile! Eriti suur aitäh: Karl-Erik Leik, Skiso ja Mihkel Kõrvits ning loomulikult kogu Halli pere, kes võttis meid lahkelt vastu võttis ja igati abistas!

Viivud
Klarika Mäeots-Uustal, Mati Uustal

Kui usaldusväärsed on meie mälestused? Ümbritsevat keskkonda oleme võimelised tajuma just nii palju, kui meie keha seda võimaldab. Inimese kognitiivne võimekus kujuneb läbielatu baasilt. Sellest johtuvalt on igaühe kogemused ainulaadsed. Aja möödudes kipuvad mälestused tuhmuma, kui mitte moonduma. Viivud dekonstrueerib meie tajumise tulemusena moodustunud terviku ning loob seeläbi ajatu unenäolise atmosfääri, kuhu on võimalik sisse astuda.

Tänud: Sandra Uustal

Light messenger
Elisabeth Juusu, Joonas Timmi, Nina Lang

Soovime uurida alternatiivseid väljendusvahendeid, kasutades sõnumi edastusviisina valgust ja kaasates mööduvaid inimesi. Innustame neid katsetama valgust eneseväljendusvormina. Möödujatel palutakse võtta laser, millega valgustundlikuid tahvleid valgustades luuakse lühiajalised teosed. Nii saab möödujast teose ajutine kaasautor.

Terve pilt
Moonika Mällo, Johanna Põldemaa, Annika Ülejõe

Peatu hetkeks. Vaata ringi. Vaata läbi neist neljast nähtamatust seinast, mis sind ümbritsevad. Vaata suuremat pilti. Tervet pilti. Pane kokku pilt kõigest, mis sind ümbritseb. Kõigest, mida sa kunagi näinud oled. Iga väikese asja tagajärjest, mida sa kunagi teinud oled. Milline see pilt on? Mida oled sa valmis tegema, et seda muuta?

Valgusmustrid
Karl Kristian Kits

Kujuta ette, et lendled tantsupeo staadioni kohal ning saad vastavalt enda tahtele tantsijatest mustreid moodustada. Millised need mustrid oleksid? Installatsioon annab igale möödujale võimaluse olla tantsupeo pealavastaja ning luua 100 prozektori abil iseenda valgustantsupidu. Valgusvihkude tants kevadtuules ning hilisõhtuses udus moodustavad kauni vaatemängu, mis paistab kaugele. Teos on inspireeritud 2019. aastal toimuvast XX tantsupeost.


Foto: Liis Reiman, liis@liisreiman.com