Linnaruum | Tallinn Music Week

Linnaruum

Neljapäev, 30. märts
Reede, 31. märts
Laupäev, 1. aprill
Pühapäev, 2. aprill

TMW kolib taas kevadet tervitades ka õue. Koostöös EKA tudengitega luuakse festivalile valgustatud teekond ning antakse uus elu päevi näinud garaažidele. Reisijate tänav ja Depoo turg avavad kevadhooaja juba kolmapäeval ning muusikat ja kunsti- ning maitseelamusi jagub avalikus linnaruumis kuni laupäeva ööni.

Alates neljapäevast, 30. märtsist muutub Balti jaamast Telliskivi Loomelinnakusse viiv Reisijate tänav kihavaks festivalialaks ainulaadsete valgusinstallatsioonide, muusikaelamuste ning nii päevaseid kui öiseid kulgejaid kosutava tänavatoiduga. Skulptor Elo Liivi juhendamisel EKA tudengite poolt valmivad Reisijate tänavale „Otsetee“ nimelised valgus- ja heliinstallatsioonid, mis loovad ligipääsu kujuteldavatesse ruumidesse ja tasanditele. Muuhulgas näitavad teed loosungitega viidad ja helendavad portaalid ning plinkiva sisevalgustuse saab festivaliks ka ajalooline Telliskivi veetorn. Tänavat palistavale graffitiga kaetud tellisseinale luuakse 12-meetri pikkune valgusmaal, mis täidab teekonna erinevate värvidega ning haljasala servas asuva hoone seinal saab näha illusiooni taskulampidega liikuvatest nähtamatutest jalakäijatest.

Kunstnik Emer Värki poolt raudteejaama tunnelisse paigaldatavad valgus- ja videoinstallatsioonid hakkavad aga juhatama teed nädalavahetuse suurimale tantsumaratonile Balti Jaama Tunnel.

Kolmapäeval, 30. märtsil korraldab Konteiner Baaris DJ-õhtu World Clinic plaadipoe pidaja Aivar Meos. Reedel, 31. märtsil ja laupäeval, 1. aprillil saab nautida muusikat nii Konteineri rõdul kui Peatuse terassil, kus plaate keerutavad teiste seas Eesti üks edukamaid house-muusika DJ-sid Dave Storm ja Estonian Funk Embassy esindajad ning kontsertetteaste sooritab üleilma festivalilavadel karastunud Poola duo Coals.

TMW 2017 linnaruumi ettevalmistus Maakri 30 garaažlas / Patrik Tamm

 

EKA sisearhitektuuri, urbanistika, arhitektuuri ning tootedisaini tudengite ühisprojekti „Garaažihäkk“ raames avatakse nädalavahetuseks garaažiboksides mänguruum-pallimeri lastele ning kohale vurab ka Veg Machine toidutreiler ja pop-up baar Hulkur. Kogu tänavuse TMW üheks kõmulisemaks aktsiooniks tõotab aga kujuneda garaažla salakontsert, mille kohta lekitatakse teavet ööpäev enne toimumist ning kuhu aitab kohale tulla Uber.

TMW linnaruumi tegevuste ajakava

K, 29.03
20.00-03.00 DJ-õhtu Konteiner Baaris

N, 30.03–L 02.04 kl 20-05 (installatsioonid on vaadeldavad pimedal ajal)
EKA valgusinstallatsioonid Reisijate tänaval
Emer Värki video- ja valgusinstallatsioonid Balti jaama tunnelis

R, 31.03–L, 01.04
Depoo toidutänava muusikaprogramm ja öösöök

R, 31.03 Depoo DJ-d
18.00–20.00 Romet Preismann
20.00-22.00 Alo-Indrek Võsu & Taavet Bristol
22.00–00.00 Dave Storm
kuni 02.00 Öösöök: Ahjupala, Päästke Willy, Konteiner, Peatus

L, 01.04 Depoo linnalava
13:00–14:00 Estonian Funk Embassy DJ-d Konteineri katusel
14:00–14:30 COALS (PL) kontsert Peatuse terrassil
14:30–19:00 Estonian Funk Embassy DJ-d Konteineri katusel
kuni 02.00 Öösöök: Ahjupala, Päästke Willy, Konteiner Peatus

L, 1.04–P, 2.04
Maakri 30 garaažihäkk „Social Hub“