Ida-Viru eelüritused

TMW 2023 leiab aset 10.–14. mail 2023. Programm kuulutatakse välja 2023. aasta kevadel. Seniks saab allpool tutvuda eelmise aasta festivali raames toimunud Ida-Virumaa eelüritustega.


Rahvusvaheline muusika- ja linnafestival ning muusikakonverents Tallinn Music Week (TMW) toimub tänavu nii Tallinnas kui esmakordselt ka Narvas. Euroopa üks mõjukamaid uue muusika sündmusi stardib 4.–6. mail Tallinnas ja jätkub 7.–8. mail Narvas. Kahe linna ühendfestivali korralduseks liidab TMW jõud Station Narva festivaliga, toimuvad ka eelüritused Ida-Virus.

Igal üritusel loositakse kõigi osalejate vahel välja Tallinn-Narva Music Weeki festivalipass kahele.

Üritused on kõigile tasuta!


TMW 2022: Kohtla-Järve WARM-UP
Fotogalerii

Neljapäeval, 14. aprillil kell 18.00-23.00
Kohtla-Järve Põlevkivimuuseumi Valges Saalis

Neljapäeval, 14. aprillil ootame kõiki Kohtla-Järve Põlevkivimuuseumi galeriisse Valge Saal, kus toimub kogukonnaarutelu teemal „Kuidas luua oma mainekas linnafestival?“. Arutlemas on nii noored kodanikuaktivistid kui ka maakonna kultuurijuhid ja -töötajad. Sõna saavad sekka öelda ka kõik kohalviibijad. 

Vestlust juhib:
Elisabeth Purga, Ida-Viru Ettevõtluskeskuse noorte ettevõtlikkuse konsultant ja Seiklusmaa TV saatejuht 

Osalevad:
Erik Setškov, Ida-Võlu Festi korraldaja
Irina Vladimirova, Kohtla-Järve Gümnaasiumi huvijuhi assistent
Kristo Kõrgnurm, Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskuse kunstiline juht, Jõhvi lennupäeva projektijuht
Dmitri Orehhov, J-FEST tänavatantsufestivali korraldaja
Ainar Varinurm, Kohtla-Järve Põlevkivimuuseumi direktor
Kaisa Pukk, Toila valla kultuurijuht

Põnevale arutelule järgneb kontsert, kus esinevad:
Ansambel Kõuekeeled, mis tegutseb Kiviõli Kunstide Koolis ning koosneb megalahedatest kandleõpilastest, kes harrastavad kandlemängu erinevates stiilides pärimusest pop-rockini. Lisaks pillimängule meeldib neile ka laulda.

meisterjaan, kes kulgeb oma kontsertidel sujuvalt nii oma varasemate ja hilisemate lugude kui ka improvisatsiooni radadel. Parmupilli, hääle, kitarri, looperi ja laivelektroonika abil võib ta kuuldavale tuua surisevaid helimaastikke, technolikku kraami, gäberit ja vahel ka kantrit. Hüpnoos ja ninanips käsikäes.

Tantsustuudio Viis Tähte tegutseb Kohtla-Järve Kultuurikeskuses, kus juhendajate Ainikki Seppari, Marika Järvepõllu ja Anastassia Ussova käe all treenib ligikaudu 80 Ida-Virumaa last ja noort koolieelikutest gümnasistideni. Ainikki oli koos oma tantsijatega üheks aktsiooni “Ida-Virumaa tantsib” eestvedajaks ja 2021. aastal võttis Viis Tähte vastu ettevõtluse arendamise sihtasutuse turismiarenduskeskuse väljakutse, esitades Ida-Viru põnevates paikades kaerajaani ja tulles aktsiooni üldvõitjaks. Nendega esineb Tallinnast pärit tantsija Anita Derjagina.

DJ R.Unt

Avatud on Toila Pargi Kohviku pop-up baarilett.


TMW 2022: Jõhvi WARM-UP
Facebooki üritus

Neljapäeval, 28.aprillil kell 19.00-21.30
Viru vanglas

TMW on festival, mis lisaks kontsertidele, näitustele, kinoõhtutele ja muule on seadnud eesmärgiks panna inimesi nende ümber asuvat keskkonda ja linnaruumi teise pilguga vaatama ja näitama paiku, kuhu tavapäraselt ei satuta.

28. aprillil viib TMW kultuurisõbrad Viru vanglasse, mille katusel toimub noore ja andeka Eesti laulja ja laulukirjutaja Shira eksklusiivne kontsert. Shira etteaste keskseks ideeks on vabadus, mille tõelist hinda tajume kõige ehedamalt siis, kui see meilt ära võetakse.Shira esineb trioga, milles lisaks vokaalile kitarr ja cajon. Tundeline tämber lisab tema loomingule hingelisust ja sügavust ning moodustab ümbritseva keskkonnaga erakordse koosluse.

Enne kontserti toimuvad ekskursioonid, mis tutvustavad vanglat ja vanglateenistust, mille mõte ei ole karistada ja eraldada, vaid kaitsta Eesti inimeste vabadust ja nende turvatunnet. TMW eesmärgiks on ühendada Eesti inimesed sõltumata rahvusest ja päritolust ja tuua nad millegi positiivse ja inspireeriva toel kokku. Panustame, et ei tekiks ühiskonnagruppide eraldatust infost ja teenustest ning võõrandumist ühiskondlikust elust. Muusikal ja kultuuril on võime innustada, julgustada, toetada ja anda lootust. Seetõttu toimub samal päeval ka kontsert Viru vangla kinnipeetavatele ja külastajatel on võimalik tutvuda kinnipeetavate loominguga pop-up kunstinäitusel. 

TMW Jõhvi eelüritusele on vajalik eelregistreerimine. Tähtaeg 22. aprill (või kuni kohtade täitumiseni)
Link registreerimiseks siin.


TMW 2022 WARM-UP: SILLAMÄE
Facebooki üritus

Teisipäeval, 3. mail
kood/Jõhvi tehnoloogiakoolis

Vahetult TMW eel, teisipäeval, 3. mail toimub Sillamäe kutsehariduskeskuses tegutsevas kood/Jõhvi tehnoloogiakoolis avalik vestlus “Kuidas muuta kohalikku kogukonda aktiivsemaks?” Arutelule järgneb vokalisti, laulukirjutaja ja arranžeerija Linda Kanteri omanimelise džässitrio kontsert.

Arutlevad:
Aet Kiisla, Sillamäe spordiaktivist
Vladimir Võssotski, Sillamäe festivali Jazz Time peakorraldaja
Kadi Lääts, kood/Jõhvi kogukonna juht
Jana Budkovskaja, Narva multimeedia keskuse OBJEKT asutaja
Valeria Lavrova, Narva arutelupäeva BAZAR juht

Moderaator:
Anzelika Pratkunas, Startup Estonia Ida-Virumaa projektijuht


Kontsert: Linda Kanter Trio