Panelistid | Tallinn Music Week
2-8 Aprill 2018 – Tallinn

Panelistid

Arne Van Oosterom
Designthinkers Group, asutaja

Arne on rahvusvaheliselt tunnustatud teerajaja ja arvamusliider teenuse disaini ja disainmõtlemise valdkondades, sidudes edukalt ärimõtlemise ja loomingulise mõtlemise. Tal on laialdased kogemused teenuste disainmõtlemise koolituste ja meistriklasside arendamises. Tema loodud koolitusi nagu “DT Bootcamp” ja “Customer Journey LAB” on läbi viidud ülikoolides. Samuti on ta aidanud teostada organisatsioonisiseseid koolitusi ja meistriklasse.

Elka Gotfryd
Project for Public Spaces, vanempartner

Elka Gotfryd on Southwest Airlines Heart of the Community tiimi projektijuht ning Chamber Music America’ga koostööd tegeva teedrajava Sound Places programmi juht. Elka läheneb linna- ja maaelu väljakutsetele holistiliste ja interdistsiplinaarsete strateegiatega, ühendades oma erinevad professionaalsed kogemused valdkondadest nagu kogukonnaarendus, avaliku ruumi kavandamine ja juhtimine, transpordisüsteemid, majandusareng ja ajalooline säilitamine. Elka professionaalse lähenemise tuumaks on tema uuringud keerukuse ja süsteemiteooria vallas, mis on kinnitanud tema veendumust selles, et kulissidetagune immateriaalne sotsiaalne võrgustik on sama tähtis (kui isegi mitte rohkem) kui füüsiline maailm. Olles Torontos üles kasvanud ning õppinud ja töötanud poliitiliselt laetud miljöös, pooldab Elka mõistvaid ja kontekstispetsiifilisi lahendusi linnadele ja avalikele ruumidele.

Estel Pukk
Bigbank Group, WOW Tugiteenuste juht

Estel Pukk töötab ühes unikaalsemas finantsfirmas Eestis. Bigbanki omanikud on eestlased ning viimase 25 tööaasta jooksul on nad laienenud üheksasse riiki üle Euroopa. Nende tiim koosneb 430 inimesest, kellest üle poole pole mitte eestlased, vaid lätlased, leedulased, soomlased, rootslased, hispaanlased, hollandlased, sakslased ja portugallased. Kuidas saavutada suurepärane töötajakogemus multikultuurses ja geograafiliselt hajutatud organisatsioonis nii, et see vastaks nii töötaja(te) kui firma vajadustele? Lahendus – küsi targalt. Esteli tiim, WOW Tugiteenused, vastutab selle eest, et töö oleks organiseeritud nii, et iga töötaja saaks olla firmale võimalikult väärtuslik iga päev. Nad pakuvad kõrgekvaliteedilisi inimressursside-, sisekommunikatsiooni-, dokumendihalduse- ja kontoriteenuseid ning arendavad Bigbanki kui tööandja mainet. Jälgige Instagramis @lifeatbigbank ja #bigbankwow, et hoida end nende igapäevaeluga kursis.

Jane Oblikas
Disainijuht

Jane usub inimkesksesse disaini. Tema arvates võivad disaini mõtteviis ja disainivahendite regulaarne kasutamine muuta meie igapäevatööd tähendusrikkamaks, inimkesksemaks, tõhusamaks ja rahuldustpakkuvamaks. 6 aastat töötamist Eesti Disainikeskuse tegevjuhina on andnud talle kogemusi teenusedisaini ja disainmõtlemise koolituste, meistriklasside ja avaliku sektori innovatsiooniprogrammide arendamise vallas. Ta on loonud ja juhtinud uusi algatusi Eesti disainivaldkonnas – disaini- ja innovatsiooniprogramm Disainibuldooser, disainivaldkonna riiklik tegevusplaan ja Eesti Disainiauhinnad.

Kaspar Korjus
E-residentsus, tegevdirektor

Kaspar Korjus (29) arendab e-Residentsuse tegevdirektorina maailma esimest riikidevahelist digitaalse identiteedi platvormi. e-Residentsus on uus täielikult digitaalne riik globaalsetele kodanikele, mis on rajatud kaasamisele, läbipaistvusele ja legitiimsusele, et jõustada kodanikke globaalselt ning saavutada ülemaailmne digitaalne ja majanduslik kaasatus. Kasparit on nimetatud Forbes Eesti ‘30 edukaima alla 30-aastase’ nimekirjas tehnoloogia ja finantsvaldkonna esimeseks ning teda on valitud ameeriklasest tehnoloogia peadirektori Megan Smithi poolt 20 maailma digitaalliidri hulka. Kaspar on ka Maailma Majandusfoorumi Global Shapers Community Eesti haru asutaja ja kuraator ning kuulub mitme plokiahela ja majandustehnoloogiaga seotud firma juhtkonda.

Keiu Telve
Eesti Rakendusliku Antropoloogia Keskus, kaasasutaja

Keiu Telve on Eesti Rakendusliku Antropoloogia Keskuse kaasasutaja. Tal on Tartu Ülikooli magistrikraad etnoloogia erialal ning hetkel teeb ta oma doktorikraadi etnoloogias ja inimgeograafias Tartu Ülikoolis ja Ida-Soome Ülikoolis. Tema peamised uurimishuvid on töökultuur, piiriülene liikumine, pereelu ja riikidevahelisus, kuid ka kasutajakogemuse uuringud ja humanitaaralade rakendusuuringute võimalused info- ja kommunikatsioonitehnoloogia vallas. Viimase kolme aasta jooksul on Keiu Telve viinud läbi uuringuid nii era- kui avalikus sektoris ning nõustanud kliente, kuidas rakendada müksamist nii Eesti ehitussektoris kui idufirmade maailmas.

Lutz Leichsenring
Creative Footprint, asutaja

Lutz Leichsenring on Creative Footprinti asutaja ja üks maailma juhtivaid spetsialiste loomemajanduse kaitsmise alal. Alates 2009. aastast on Lutz Berlin Clubcommissioni pressiesindaja ja juhatuse liige. Ta on väsimatult võidelnud Berliini üüratu põrandaaluse klubiskeene õiguste eest, organiseerides demonstratsioone, konverentse, töötubasid ja rääkides ümarlaudades ja parlamendikomiteedes. Lutz alustas oma karjääri ööelus vahetult pärast keskkooli lõpetamist, kui ta lõi ühe Saksamaa suurima muusikasündmuste nimekirjade platvormi. Kuni aastani 2010 omas ta ka ööklubi ning restorani ning hetkel on ta üks peamisi aktsionäre Berliini-Londoni firmas palkamisfirmas Young Targets. Tema roll Clubcommissionis ja Berlin Musicboardis on avanud Lutzile uksed Berliini Kaubanduskotta, kus ta lööb tihti kaasa arendusküsimustes, mis gentrifikatsiooni tõttu ohustatud loomingulisi ruume kaitsevad. 2017. aastal lõi ta koos kodanikuaktivistide Charles Landry ja Mirik Milaniga projekti Creative Footprint, mis mõõdab, võrdleb ja toetab linnakeskkondades asuvaid loomingulisi ruume üle terve maailma.

Lynn Fainchtein
Casete, muusikaprodutsent

Lynn Fainchtein on muusikaprodutsent ja järelevaataja, kes on oma muusikakogemuse avara meediumispektri peale jaotanud, olles tegev nii filmis, televisioonis, raadios, ajakirjanduses ja salvestamises. Ta on töötanud produtsendina ja muusikalise järelevaatajana mitmetes filmides. Ta on panustanud kõikidesse hinnatud mehhiko režisööri Alejandro González Iñarritu filmidesse: Biutiful (nomineeritud Oscarile), Babel, 21 Grams, Amores Perros (nomineeritud Oscarile), ja hiljuti rahvusvaheliselt tunnustatud Birdman ja The Revenant. Lynn on ka koostööd teinud Lee Danielsiga tema auhinnatud filmis Precious (Sundance filmifestivali võitja). Samuti teeb ta regulaarselt koostööd Canana Films’iga, Gael Garcia Bernal ja Diego Luna poolt loodud produktsioonifirma, kus ta on olnud kõikide nende filmide muusikaline järelevaataja, sealhulgas Abel, Déficit ja Chavez. Hetkel töötab ta kahe Netflixi sarja kallal: Ingobernable ja Club de Cuervos.

Marc Wesseling
UltraSuperNew, kaasasutaja

Amsterdamist pärit Marc on elanud nii San Franciscos, New Yorkis kui Hong Kongis, kus ta on asutanud meediafirmasid, rajanud teiste ettevõtete harukontoreid ja üleüldiselt asjade juhtuma panemise eest hea seisnud. Aastal 2002 asus Marc Jaapanisse elama ja asutas aastal 2007 kaasrajajana UltraSuperNew, mille Singapuri harukontori ta 2016. aastal avas. Lisaks sellele on ta meediaseaduse alase magistrikraadi omanik ja võtab lumelauasõitu tõsisemalt kui midagi muud.

Maria Minerva
Produtsent, kirjanik ja keskkonnaaktivist

Maria Minerva, kodanikunimega Maria Juur, on Los Angeleses elav eesti produtsent, kirjanik ja keskkonnaaktivist. Teda on kajastatud The New York Timesis, NPR’is, Vice’is, Pitchforkis, Interview Magazine’is, I-D’s, Dazed & Confused’is, Vogue’is ja paljudes teistes väljaannetes. Aastal 2015 võitis ta Eesti Muusikaauhindadel Aasta Naisartisti ja Aasta Elektroonikaalbumi auhinnad. Viimased viis aastat on ta Ühendriikides elanud, ja nimetati aastal 2017 The Guardiani poolt Los Angelese mõjukamate artistide sekka. Samuti on Maria Minerva Eestimaa Roheliste uhke liige.

Marko Uibu
Sotsiaalse Innovatsiooni Labor, kaasasutaja

Marko Uibu on sotsiaalteadlane ja rakendusuuringute ekspert, kes keskendub kasutajatele, disainile ja sotsiaalsele sekkumisele. Marko on ka Sotsiaalse Innovatsiooni Labori, kus ta püüab arendada ja edendada koosdisainimise ja disainmõtlemise lähenemisi, kaasrajaja. Ta töötab Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudis kommunikatsiooniuuringute lektorina. Ta on akadeemiku ja teadlasena läbi viinud uurimusi nii tänapäevase religioossuse, terviseküsimuste, sotsiaalsete sekkumiste kui disaini kohta. Marko õpetab erinevates Eesti ülikoolides magistritaseme kursuseid disainiantropoloogia, rakendusliku antropoloogia ja koosdisainimise alal. Tal on doktorikraad religiooniuuringutes.

Rasmus Pedanik
Sotsiaalse Innovatsiooni Labor, kaasasutaja

Rasmus Pedanik töötab sotsiaalse innovatsiooni disainerina ja koosloome võimaldajana, olles ekspert disainmõtlemise ja probleemilahenduse alal. Ta on Eesti Sotsiaalse Innovatsiooni Labori kaasrajaja; seal arendab ja rakendab ta disainmõtlemise ja koosloome meetodeid komplekssete ühiskondlike probleemide lahendamiseks  ja sotsiaalse ettevõtluse ärimudelite tugevdamiseks. Rasmus on korraldanud üle 100 probleemilahenduse töötoa, samuti läbib ta Tartu Ülikoolis doktorantuuri, mille raames ta uurib, kuidas erinevad kollektiivid lahendavad eri sorti probleeme. Lisaks on ta ettevõtja, täpsemalt Muhu Pagarite kaasomanik.

Remi Harris
Remi Harris Consulting, asutaja

Remi Harris näitab loovtöötajatele, kunstiorganisatsioonidele ja ettevõtjatele ette, kuidas oma tegemistest kirjutada viisil, mis paneb rahastajaid neid toetada tahtma. Oma klientidele kokku üle miljoni naela taganud konsultandina on Remist saanud ekspert selle alal, kuidas aidata inimestel mõista, mida rahastajad tahavad, ja kuidas oma ideid rahaliselt edukaks teha. Ta on Briti Impeeriumi Ordeni kavaler (MBE) ja on omandanud psühholoogiahariduse ning rohkem kui 15 aasta jagu kogemusi muusikatööstuses. Harris on väljastanud raamatu „Easy Money? The Definitive Guide to Funding Music Projects in the UK“ ja panustab eri meediaväljaannetesse nagu BBC.co.uk, Music Week ja Complete Music Update.

Ruth Barnes
The Other Woman, asutaja
SONY DSC

Ruth Barnes on muusikaekspert, pealelugeja, diktor ja samuti esilekerkivatele iseseisvatele artistidele pühendatud muusikavõrgustiku The Other Woman rajaja. Ta on olnud saatejuht, muusikareporter ja kommentaator nii BBC kui Sky Newsi ridades. Samuti leiab teda spiikri rollis erinevatel muusikatööstuse konverentsidel nagu „The Great Escape Convention“ ning ta on olnud ka festivalil Meltdown moderaatori rollis. Ruth rakendab oma häält ka BBC teadustajana ning Tate’i muuseumi ja Rahvusgalerii audiogiidina. Ta juhib heliproduktsioonifirmat Chalk & Blade.

Sille Krukow
KRUKOW, asutaja ja käitumisekspert

Sille Krukow on taani müksamise (nudge) ja biheivioristliku disaini ekspert, kes usub käitumise potentsiaali globaalsete muutuste läbiviimisel ja tervislikumate ning turvalisemate igapäevaotsuste allikana. Sille on umber 10 aastat teinud koostööd teadlastega nii kognitiivse psühholoogia, käitumismajanduse kui politoloogia vallast, viinud läbi väliuuringuid ja kujundanud sekkumisi toodete ja teenuste parendamiseks. Ta on kujundanud üle 100 sekkumise, 150 välitesti ja koolitanud üle 500 turundus-, kommunikatsiooni-, disaini- ja uuringumeeskonna. Tal on magistrikraad visuaalse kommunikatsiooni disainis, ta on olnud külalisprofessor ja TED-kõneleja ning samuti KRUKOWi – innovatiivse konsultatsioonigrupi, mis on spetsialiseerunud rakendusliku biheivioristliku teaduse kasutamisele eesmärgiga ühise aruandlusstandardi (CRS) ja jätkusuutlikkuse eesmärke teostada – asutaja ja juht. Ta on oma tööga üles ehitanud KRUKOWi portfoolio ja teadmistepanga. Sille panustab sageli ka akadeemilistesse väljaannetesse ning on Taani telesaate „The Power of Habits“, kus ta taanlasi paremate igapäevaotsuste langetamise suunas „müksab“, kaassaatejuht.

Tamara Gal-On
Capitalise on Creativity, asutaja ja muusikatööstuse ekspert

Tamara Gal-On asetab rõhku sellele, et tema kliendid saaksid tehtud selle ühe asja, mis neil ja nende äril või karjääril järgmisele tasandile liikuda aitaks. Üks peamisi moodusi, millega ta oma kliente aitab, on nende intuitsiooni arendamine, kuna see sillutab tee edukate tegudeni ja aitab müra vältida. Ta on muusikatööstuse raames koostööd teinud nii suurte plaadifirmade alla kuuluvate kui iseseisvate artistide, juhtide ja mänedžeridega. Tamara juhendatud klientide seas on inimesi viielt mandrilt, LGBT+ inimesi ja, peale koostöös Music Publishers Associationiga võrgustiku Music Leaders Network loomist, üha suurem hulk muusikamaailmas tegutsevaid juhipotentsiaaliga naisi. Aastal 2016 pälvisid kolm Music Leaders Networki kunagist osalist Briti kuninganna teenetemärgi. Tamara tõmbab ligi teerajajaid ja innovaatoreid; tema kliente võidakse pidada nii visionäärideks kui hirmsateks, aga temale on nad ühtemoodi kallid.