Tallinn Music Week avalikustas tänavuse festivali muusikaprogrammi 165 artistiga 35 riigist

23 jaanuar 2024 Muusikafestival

3.–7. aprillil Tallinnas toimuv rahvusvaheline muusika- ja linnafestival Tallinn Music Week (TMW) avalikustas muusikaprogrammi esinejad.

  • TMW 2024 muusikaprogrammis esineb 165 artisti 35 riigist, neist 70 Eestist
  • TMW 2024 festivalipassid ja PRO passid on kuni jaanuari lõpuni müügil soodushinnaga. Muusikaõhtute pääsmed on müügil Piletilevis.
  • Tutvu artistidega
  • Tutvu kavaga

„Uue muusika ja homsete mõtete festival“ TMW toimub tänavu kevadel juba 16. korda. Rahvusvahelise sündmuse muusikaprogramm leiab aset 4.– 6. aprillil Telliskivi Loomelinnaku, Noblessneri, Kopli ja Kalamaja klubides ja kontserdipaikades. Kokku esineb festivalil 165 artisti 35 maalt üle Euroopa, Põhja- ja Lõuna-Ameerikast, Ida-Aasiast, Aafrikast, Austraaliast ja Okeaaniast. Eesti artiste on kavas 70, tervelt 20 välisartisti saabub TMW-le Soomest, järgnevad Kanada 9, Leedu ja Poola kumbki 7, Saksamaa, Poola ja Läti 6 ning Ühendkuningriiik ja Ukraina 5 esinejaga.

Beharie (NO). Fotograaf: Shawn Arvind

Nimekamate välisesinejatena on kavas muuhulgas “Norra Frank Oceaniks” tituleeritud indiesouli artist Beharie, endine M.I.A trummar ja BBC saja tähelepanuväärse naise nimekirjas figureeriv Madame Gandhi, Kanada soulistaar Tanika Charles ning Billboardi edetabelite vallutajast Soome popartist ja laulukirjutaja Miss Molly. Näha saab ka seitset möödunud nädalal Hollandis Euroopa suurimal esitlusfestivalil ESNS üles astunud välisartisti, nende seas Hollandi post-pungi sensatsiooni Tramhaus ja Prantsusmaa electrorocki duot UTO.

Kodumaiseid artiste on kavas tervelt 70, nende seas oma žanreis nii kodu- kui ka välismaal tegusid teinud Mari Kalkun, Duo Ruut, NOËP, Bedless Bones, Rita Ray, Trad.Attack! ja Bedwetters ning tõusvad tulevikutegijad R&B-st pungini, sealhulgas maria kallastu ja Kalli Talonpoika. Eesti Kooriühingu laval Telliskivi rohelises saalis kõlab heliloojate Pille-Riin Langeprooni ja Karl Tippi autorikontsert “Ood päikeseloojangule” kammerkoor Avis Animi esituses ning Fotografiska Tallinnas tähistab  Eesti Jazzliit oma 20. sünnipäeva, laval nii Eesti vokaaljazzi staar Kadri Voorand kui ka noor R&B artist Reti Niimann.

Duo Ruut (EE). Fotograaf: Ako Lehemets

Väliskorraldajatest osaleb TMW programmiloomes esmakordselt Euroopa juhtiv klassikalise ja nüüdismuusika esitlusfestival Classical:NEXT, mille Telliskivi rohelise saali programmis kõlab ISCM-i noore helilooja auhinnaga pärjatud Madli Marje Gildemanni teose “Osmosis” ettekanne Eesti nüüdismuusika kollektiivi Ludens esituses. Uute väliskuraatoritena on programmis ka Euroopa kultuuripealinn Oulu2026, esitledes klubis Uus Laine põhjanaabrite hetke põnevaimaid artiste, sealhulgas rahvusvahelise muusikakriitika soosikuist avangardiste Musta Huone. Hollandi agentuur Yugofuturism toob oma muusikaõhtule Vikendica lokaalis Kivi Paber Käärid Euroopa lavadel laineid löövad bändid nagu Tramhaus Hollandist ja Lufhansa Põhja-Makedooniast. Baltikumi ja Põhjamaade eksperimentaalse elavmuusika platvorm NERDS (North European Resonance and Dissonance Society) esitleb oma seikluslikku artistivalikut Sõltumatu Tantsu Laval ning Vilniuse elektroonilise ja tantsumuusika institutsioon Opium Club tähistab oma 15. tegutsemisaasta täitumist klubis HALL, esinejate seas legendaarsed Leedu DJ-d Manfredas ja V. Agentuur JV-Promotion kutsub eelseisval TMW-l Taiwani ja Lõuna-Korea muusikalennule, esinejate seas progerocki ja Korea pärimust ristav grupp Dongyang Gozupa ning maailmamuusika lavadel kuulsust koguv Taiwani indie artist Leaf Yeh.

Tramhaus (NL). Photo: Michele Margot

Tänavune TMW võõrustab ülemaailmse soolise võrdõiguslikkuse võrgustiku Keychange uut etappi sisse juhatavat fookusüritust, esitledes selle raames klubis Uus Laine valikut viie aasta jooksul Keychange’i programmis osalenud artiste, nende seas Eesti elektroonilise unelmapopi duo Vera Vice ja Itaalia-Nigeeria laulja-laulukirjutaja Anna Bassy. Kanada artiste esitlevad muusikaorganisatsioonid The Women in Music Canada ja Mundial Montreal ning Eesti tegusaim kontserdikorraldaja Damn.Loud liidab Paavli Kultuurivabrikus jõud Soome tumemuusika festivaliga Blowup. Baltikumi rohujuuretasandi kultuuri võrgustik Cindy & Kate esitleb lokaalis Kivi Paber Käärid oma lemmikuid, Fotografiska Tallinnas Africa NOW! õhtul kõlab Aafrika mandri ja diasporaa uus muusika ning globaalse popi lokaalseid tõlgendusi kuuleb tulevikumuusika klubiööl Soda Pop F-hoones.

Vera Vice (EE). Foto: Riina Varol

Oma esitlusõhtuid korraldavad TMW-l ka Eesti festivalid Intsikurmu, Võnge, Üle Heli erikavaga “Kristallofoonia”, Viljandi pärimusmuusika festival ja Station Narva; muusikaklubid Uus Laine ja  HALL, mis esitleb uut elektroonilise muusika festivali UNDA; plaadifirma ja agentuur Estonian Funk Embassy, esindusorganisatsioonid Fenno-Ugria, Eesti Raskemuusikaliit ja Eesti Elektroakustiliste Heliloojate Ühing ja ansambel OOPUS.

TMW muusikafestivali esinejate nimistu täieneb jaanuari jooksul.

Tutvu artistidega
Tutvu kavaga


3. kuni 7. aprillini 2024 toimuv TMW programm koosneb muusikafestivalist, muusikatööstuse konverentsist ja linnafestivalist.

TMW festivali korraldavad MTÜ Muusikanädal ja Shiftworks OÜ koos paljude programmipartnerite ja -kuraatoritega. TMW strateegiline partner muusikavaldkonnas on Music Estonia. TMW on rahvusvahelise muusikakonverentse ja talendifestivale ühendava föderatsiooni FoMC asutajaliige, Euroopa talendivahetusprogrammi ESNS Exchange liige, ülemaailmse soolise võrdõiguslikkuse algatuse Keychange ja Euroopa globaalmuusika platvormi UPBEAT partnerfestival.

TMW muusikafestivali passid ning muusikafestivalile ja konverentsile pääsu tagavad PRO passid on müügil TMW veebipoes. Kuni jaanuari lõpuni on festivali passid saadaval soodushinnaga 65 eurot (lõpphind 85 eurot) ja PRO passid soodushinnaga 175 eurot (lõpphind 225 eurot). TMW 2024 kontsertide ja klubiõhtute üksikpiletid on müügil Piletilevis.