Codruța Vulcu

ARTmania festivali asutaja ja juht

Codruța on ühe Rumeenia mainekaima rokk- ja metalfestivali ARTmania asutaja ja juht. Lisaks on ta 2013. aastal alustanud alternatiivsele ja elektroonilisele muusikale keskenduva Blaj aLive festival asutaja ja juht. Mõlemad butiikfestivalid leiavad aset Rumeenia ajaloolises keskuses Transilvaanias.

  1. aastal alustasid Codruța ja ta tiim Ida-Euroopa Muusikakonverentsi eesmärgiga tekitada tervislikku arutelu Rumeenia muusikatööstuse erasektori, rahvusvaheliste ekspertide ja riigivõimude vahel turul, mis on viimastel aastatel äärmiselt kiiret kasvu kogenud..

Ukraina sõja valguses liitis ARTmania festival jõud Ukraina muusikaekspordikontoriga ja Slovakkia Pohoda festivaliga, et luua ARTery platvorm, mille eesmärgiks on aidata Ukraina loomeinimestel Euroopas tööd leida. ARTery on üle-Euroopaline loovliikumine mis on pühendunud konfliktipiirkondadest pagenud artistide ja loomesektori professionaalide toetamisele, et nende tööelu väärikalt pagulusriigis taastada.

Kunsti- ja muusikakire hinges kasvanud Codruțal on magistrikraad kunstifotograafias ja kunstiajaloos Bucharesti Riiklikust Kunstiülikoolist. 2017. aastal alustas ta doktoritööd teemal "Festivalikultuur ja avalik poliitika riiklikul ja Euroopa tasandil.