Ivan Sergejev

Rahandusministeeriumi Ida-Viru õiglase ülemineku koordinaaator

Ivan Sergejev on arhitekt, Fulbrighti stipendiaat ning Ida-Viru õiglase ülemineku kava koostamise koordinaaator Rahandusministeeriumi regionaalarengu osakonnas. Kuni 2020. a detsembrini kureeris ta Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis kekskkonnasäästliku ehituse valdkonda.

Ivan on kogemusi kogunud arhitektuuribüroodes üle maailma, tuntuim nende seas ehk Office of Metropolitan Architecture (OMA*AMO) New Yorgis. Olles õpinguid alustanud Eesti Kunstiakadeemias, Ivan kaitses oma arhitektuurimagistri diplomitööd Virginia Tech ülikoolis, viibides USAs Fulbrighti stipendiumil.

Ajavahemikul 2016-2020 täitis Ivan oma kodulinna Narva peaarhitekti rolli. Selle periodi vältel oli Ivan üks Narva põhilisi eestkõnelejaid ning aitas tuua linna kultuurilise ja imagoloogilise renessanssi läbi Narva Euroopa Kultuuripealinnaks 2024 taotluse ettevalmistamise protsessi juhtimise ning muusika ja linnakultuuri festivali Station Narva kaaskorraldamise.

Ivan omab volitatud arhitekti (tase 7) kutsetunnistust ning on Eesti Arhitektide Liidu liige. Samuti, on Ivan liikmeks Eesti Õiguskantsleri inimõiguste nõukojas.