Tallinn Music Weeki konverentsi esinejate seas on R.E.M.-i nõustaja Bertis Down ja BAFTA võitjast filmimuusika nõustaja Kle Savidge

30 november 2023 Konverents
  • Tallinn Music Week (TMW) avalikustas  5.6. aprillil Nordic Hotel Forumis toimuva konverentsi esimesed esinejad.
  • Teiste seas saavad sõna R.E.M.-i nõustaja ja manager Bertis Down, BAFTA võitjast filmimuusika nõustaja Kle Savidge ja rahvusvahelist tähelendu tegeva filmi „Savusanna sõsarad” režissöör Anna Hints. 
  • TMW 2023 konverentsi programm valmib koostöös Eesti muusika arendus- ja ekspordikontori Music Estoniaga. Konverentsile ja festivalile pääsme tagavad TMW 2024 muusikatööstuse PRO passid on müügil TMW veebipoes.

5.–6. aprillil Nordic Hotel Forumis toimuval TMW konverentsil osaleb üle 1000 muusikatööstuse esindaja ning esineb üle 100 valdkonna eri harude tippspetsialisti, teerajaja ja poliitikakujundaja kogu maailmast. Eelseisev konverents võõrustab ka ülemaailmse soolise võrdõiguslikkuse võrgustiku Keychange’i uut etappi sisse juhatavat fookusüritust. 

Üks eelseisva konverentsi nimekamaid esinejaid on meelelahutusvaldkonna jurist Bertis Downs, kes on andnud nii õigusalast nõu kui ka olnud manageriks Georgia osariigi Athensi linna kuulsaimale bändile R.E.M.. Kauaaegne Georgia ülikooli õigusteaduskonna dotsent Downs on olnud ka praktiseeriva õiguse instituudi seminari salvestatud muusika lektor ja kodanikuaktivist, kes on viimastel aastatel oma energiat ja teadmisi suunanud üha enam avaliku hariduse edendamisse. 

Anna Hints on eksperimentaalse rahvamuusika ansambli EETER liige ning filmirežissöör, stsenarist ja helilooja. kes pälvis oma debüütdokumentaali „Savvusanna sõsarad“ eest tänavu Sundance’i filmifestivali maailmakino dokumentaalfilmide võistlusprogrammis parima režii preemia. Ohtralt rahvusvahelisi tunnustusi noppinud film on ka Eesti kandidaat 96. Oscarite jagamisel. 

Kle Savidge on BAFTA auhinnaga pärjatud filmimuusika nõustaja, kelle CV sisaldab ka 10 tööaastat mängumuutvas Briti indie-leiblis Creation Records. Tema filmograafiasse kuuluvad linateosed nagu „Gucci tragöödia“, „Minu politseinik“ ja „Luureoperatsioon “Mincemeat“. 

Rob Challice on elavmuusika tööstuses tegutsenud üle 40 aasta nii agendi kui ka ürituste promootorina. Tema kaasasutatud Coda agentuuri Londoni haru kuulub nüüdseks Wasserman Music Group alla ning Challice’i esindatavate artistide seas on Beirut, Billy Bragg, Bon Iver, Sturgill Simpson, Toro Y Moi ja Warpaint.

Kristjan Järvi on Eesti-USA dirigent, produtsent, helilooja, arranžeerija ja oma  produktsiooniettevõtte Sunbeam Productions juht. Oktoobris juhatas ta  Briti legendi Brian Eno projekti „Ships“ esmaettekannet Veneetsias La Fenice teatris.

Elena Natale on üleilma tuntud Tallinna klubi HALL asutaja ja juht, kes juhendab hetkel rahvusvahelist tiimi, mis toob tuleval aastal kultuuripealinna Tartusse uue elektroonilise muusika festivali unda. Ta on ka üheks 2023. aastal loodud Eesti Ööelu Liidu asutajaliikmetest, mis on pühendunud kohalike klubide ja kontserdipaikade esindamisele riiklikul tasandil.

Lilli Keh on Soome ettevõtte All Day Management (ADM) tegevjuht ja kaasasutaja, kes figureerib Põhjamaade muusikatööstuse „Nordic Music Biz“ aastaküsitluses alla 30-aastaste valdkonna edendajate TOP 20s.

Peiti Huang on Taiwani A&R spetsialist ja muusikaprojektide koordinaator ning Huang Wind Musicu rahvusvahelise brändi innovatsiooni töörühma juht.

Sungchun Lee on Lõuna-Koreas agentuuri ja plaadifirma SoundPuzzle peaprodutsent ning esitlusfestivali Seoul Music Week tegevjuht. 

Edison Prithiviraj juhib India Chennai ja Mumbai piirkonna muusika- ja ürituskorralduse organisatsiooni Exodus, mille tähtsündmusteks on Global Indie Festival, Mumbai Jazz ja Madras Jazz.

Juliana Voloz on agentuuri JV Productions asutaja ja juht ning artistinõustaja, kelle kliendid (sh Puuluup ja  Trad.Attack!) jõuavad varem või hiljem esinema globaalmuusika tähtsündmusele WOMEX ja muudele tähelepanuväärsetele talendifestivalidele.


TMW 2024 toimub 3. kuni 7. aprillini Tallinnas. Konverentsi ja muusikafestivali kõrval on TMW kavas ka tasuta linnafestival, sealhulgas linnalava kontserdid, kunstinäitused, avalike vestluste sari Jutud ning laste- ja noorteprogramm.

TMW 2024 pääsmed on müügil festivali veebipoes. Festivalile ja konverentsile pääsu tagav PRO pass maksab 175 eurot (lõpphind 225 eurot). Festivalipass, mis tagab pääsu kõikidele muusikaprogrammi üritustele, on müügil 65 euroga (lõpphind 85 eurot).

TMW festivali ja konverentsi korraldab Shiftworks OÜ koos paljude programmipartnerite ja -kuraatoritega. TMW strateegiline partner muusikavaldkonnas on Music Estonia.

TMW on rahvusvahelise muusikakonverentse ja talendifestivale ühendava föderatsiooni FoMC asutajaliige, Euroopa talendivahetusprogrammi ESNS Exchange liige, ülemaailmse soolise võrdõiguslikkuse algatuse Keychange ja Euroopa globaalmuusika platvormi UPBEAT partnerfestival.

TMW panelistide pressifotod

Lisainfo