Kristjan JärviEE

Sunbeam Productions asutaja ja juht

Kristjan Järvi on dirigent, produtsent, helilooja ja arranžeerija ning juhib oma produktsiooniettevõtet Sunbeam Productions.

"Kristjan Järvi on pälvinud maine kui üks nutikamaid ja uuenduslikumaid programmiloojaid klassikalisel areenil" (Reuters).

Kristjan Järvi on arendanud oma unikaalset kõla koos oma New Yorgis asuva klassikalise hip-hop-džässi grupiga Absolute Ensemble, Läänemere Filharmooniaorkestriga (BSP) ja Sunbeami alla kuuluva ansambliga Nordic Pulse. Lisaks on ta asutanud Eesti Filmiorkestri, mis tänu oma erakordsetele heliomadustele salvestab Kristjani tipptasemel stuudiotes regulaarselt heliribasid suurematele rahvusvahelistele filmidele ja sarjadele. Kristjan kujundab oma loomingulist elu ja viib väljenduse järgmisele tasemele oma Sunbeam Productions tiimiga, kellega koostöös luuakse uut paradigmat multisensoorse etenduse Xperiences näol. Üks uusimaid lavastusi on Original "Babylon Berlin Live" Show, mis on praegu saadaval ARD voogedastusplatvormil "ard-Mediathek”. Peaosades on BSP, Max Raabe, Merret Becker ja Sabin Tambrea.

  1. aastal asutas Kristjan uuendusliku plaadifirma nEscapes. Lisaks veebipõhisele muusikalevitamisele pakub see uue kuulamisvorminguna ainulaadset nEscapes Lounges kuulamisformaati. Tema uusim ja suurim ettevõtmine on ESTONIIA – digitaalse tehisintellekti muusa – käivitamine ja arendamine, mis on loodud selleks, et kujundada kasutaja isiklikku ümbrust ja mõtestada asju tema jaoks. Estoniia ei ole lihtsalt üks äpp; see on tööriist eneseloomeks. Lisaks isiklikule loomingule teeb Kristjan Järvi rahvusvahelist koostööd väljapaistvate artistidega nagu režissöör Tom Tykwer (Berliini Babylon soundtracki jaoks) ja salvestusartistidega nagu MUM, Bryce Dessner (The National), Hauschka, Robot Koch ja Max Richter ning on osatäitja Amazon Prime'i poolt produtseeritud Bastille'i taasorkestreeritud dokumentaalfilmis.

Kristjan orkestreeris Brian Eno tuuriprojekti nimega “SHIPS”, mille peaosades on Brian Eno, BSP, Peter Chilvers, Peter Serafinowicz, Leo Abrahams ja Melanie Pappenheim.

Kristjan on helilooja ja produtsendina sõlminud ekslusiivse lepingu BMG Musicuga. Tema viimane album kannab nime “Nordic Escapes”. Kristjan on Lõuna-Korea aukonsuli ametikohal Eestis.