Häkatoni partnerid

Need toredad inimesed on noorte loomehäkatoni partnerid:

Ivo Lille

Ivo Lille on eesti saksofonist, helilooja, produtsent, kontserdikorraldaja, muusikapedagoog ja koolijuht. Õppinud klassikalist saksofoni Soomes Sibeliuse Akadeemias, mille lõpetas magistrikraadiga ning omandas doktorikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Ivo Lille on osalenud erinevate orkestrite ja ansamblite töös, nende hulgas ERSO, NYYD Ensemble, Rahvusooper Estonia orkester, Pärnu Linnaorkester, Dream Big Band, Saksofonikvartett SaxEst, Ka-Funky, Lament, James Werts World Project, Ivo Lille Group, Science of Silence. Ivo on olnud kümnete uudisteoste esiettekandja ja andnud oma panuse mitmekümne plaadi salvestamisel. Ta on andnud välja kaks autoriplaati “Ivo Lille Group” (2013) ja “Underwater” (2019).

Ivo on tegutsenud kontsertide ja koolituste korraldamisega, sealhulgas rahvusvahelise saksofonifestivali SaxFest peakorraldajana ning erinevate ürituste kunstilise terviku loomisega. 

Aastatel 1998–2008 töötas ta saksofoniõpetajana Nõmme Muusikakoolis ning aastast 2004 õppejõuna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. 2017. aastast on Ivo Lille Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli direktor.

2020. aasta juunis sai ta auhinnatseremoonial Los Angelese Fine Arts Film

Festivalil lühifilmile “Snowflake” muusika loomise eest parima filmimuusika auhinna.


Minna Sild

Minna Sild on peaasi.ee vaimse tervise nõustaja, koolitaja ja projektijuht. Peaasi.ee (MTÜ Peaasjad) seisab selle eest, et ühiskonnas vaimsest tervisest ja sellega seonduvatest muredest avatumalt räägitakse, et väheneks vaimse tervise häbimärgistamine ning inimestel oleksid oskused, kuidas nii iseennast kui oma lähedasi vaimse tervise teemal toetada. 

Nõustajana on Minna puutunud kokku erinevate noortega, kellel on vaimse tervisega seotud mure või küsimus ning mõistnud, et noortel endil on palju häid mõtteid ja ideid, kuidas enda ja oma sõprade heaolu toetada. Sellele toetudes usub ta, et just noored ise ongi kõige õigemad noorte vaimse tervise hoidmisega seotud lahendusi looma!

Minna on ka suur muusikaarmastaja ning üks tema lemmikviise oma vaimse tervise eest hoolitsemisel on kuulata teadlikult just seda muusikat, mis hetkel aitab enesetunnet toetada.


Helen Staak

Helen Staak on Tallinna Tehnikaülikooli e-tervise magistriprogrammi kogukonnajuht. Tal on kogemus erinevate e-tervise innovatsiooniprojektide juhtimises ja innovatsiooniprogrammide korraldamisel. Helen on läbi Connected Health klastri tegevuste koordineerimise panustanud innovaatiliste lahenduste kasutuselevõtu kiirendamisele ning Eesti e-tervise ettevõtete ja idufirmade toetamisele nende teenuste ja toodete arendamisel. Ta on osalenud mitmes digitervise häkatoni korraldusmeeskonnas ning vastutab Tallinna Tehnikaülikooli e-tervise magistriprogrammi iga-aastase tudengihäkatoni ning suvekooli organiseerimise ja läbiviimise eest.


Ott Madis Ozolit

Ott on viimased 7 aastat oma elust pühendanud mänguarendusele. Enne seda, pürgides akadeemilise karjääri poole, hakkas ta aktiivselt tegelema õpetamisega. Akadeemiku elu selja taga, on õpetamistöö ja mänguloome Oti elus jätkunud käsikäes ning tänasel päeval üritab Ott mängude arendamise kõrvalt arendada ka Eestis järjest rohkem kanda kinnitavat mänguloomesektorit läbi arvutimänguarendusklubi APT GameGenerator.


Hedvig Madisson

Hedvig Madisson töötab tugiisiku ja kogemusnõustajana ning on üks Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumise eestvedajatest. Aktivistina on tema südameasjaks noortele oma kogemuste jagamise ja murede arutamise võimaluste loomine. Vahel on teda näha meedias (Telesari Selge Pilt, TedX Tallinn) oma kogemust vaimse tervise raskustega jagamas. Olles ise nii teenusepakkuja kui ka klient vaimse tervise süsteemis, on Hedvig päris teadlik selle puudustest ja on ka isiklikult noorte poolt loodud uutest lahendustest väga huvitatud.  

Hedvig töötab meelsasti just laste ja noortega, võtab osa erinevatest vaimse tervise alastest hariduslikest kohalikest ja rahvusvahelistest projektidest ning on alati valmis noori kuulama ja nende ägedaid ideid ellu kutsuma.


Tanel Kärp

Tanel on disainer, konsultant, iduettevõtja ja Eesti Kunstiakadeemia interaktsioonidisaini magistrikava juht. Omades 20-aastast kogemust disainivaldkonnas, on ta oma karjääris keskendunud sotsiaalsetele teemadele alates jätkusuutlikkusest ja tervisest kuni kodanikuaktivismini. Oma töös ühendab ta kriitilise mõtteviisi ja erialased metodoloogiad loominguliste ja juhtimisoskustega, et luua nii inim- kui planeedisõbralikke tooteid, teenuseid ja süsteeme. Hetkel on ta huviks disainimeetodite rakendamine süsteemse muutuse saavutamiseks keerulistes keskkondades.