Jutud

TMW Jutud loovad areeni, kus ideed ja ideoloogiad omavahel sõbralikult ja südikalt põrkuvad. Kõigile huvilistele tasuta.

Toimumiskoht: Terminal Records&Bar (Telliskivi 60/2)


R, 4. apr

Noorte Jutud

17.00 “Kas muusika maandab või muserdab?” 

Räägitakse, et noorus on ilus aeg ja laul teeb rinna rõõmsaks. Samas on muusika ka kurbuse, viha ja ängi kanaldaja – pungist emoräpini ja grungest mõrvabalaadideni. Internetiajastul sündinud artistidele ja nende fännidele on popi melanhoolia igiomane nagu ka hoiak, mis lubab olla oma emotsioonidega kontaktis ja neist ka avalikkusele rääkida. Aga kas parim stressi teraapia on sellele peobängeriga lajatamine või leiab lohutust samastumisest? Milline on muusika emotsionaalnet laeng pandeemias, kliimaärevuses, PISA-testide ja sotsmeedia enesekergitamise surves sirgunute jaoks?

Vestlevad muusikud An-Marlen ja Gameboy Tetris ehk Pavel Botšakov

Modereerib Kirke Trochynskyi, Tallinna Tõnismäe Riigigümnaasiumi õpilane

Vestlus toimub eesti keeles.

18.00 “Elu ägedaim kogemus! Noore vabatahtlikuna festivalidel Eestis ja välismaal”

Vabatahtlik töö on oma vaba aja, energia ja oskuste panustamine, mille eest ei saa palka ega muud ainelist kasu. Ometi on see paljude jaoks elu lahedaim kogemus, uute oskuste, kogemuste, sõprade ja iseenese leidmise ag, mis võib määrata ka kogu edaspidise elu ja töö suuna.

Vestlevad Hannele Känd, EISi sündmuste ja delegatsioonide manager, Viljandi Pärimusmuusika Festivali logistikajuht, “Koplikandi matkad” tuurigiid ja Maris Praats, SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital, kommunikatsioonispetsialist

Modereerib Ella Mari Mäger, Tallinna Muusika- ja Balletikooli õpilane

Vestlus toimub eesti keeles.

This image has an empty alt attribute; its file name is 53633723508_9e96e1cc71_k-1024x683.jpg
Jane Savidge “Pulp’s This Is Hardcore” avalik lugemine autorilt, TMW 2024 (Foto: Anna Markova)

L, 5. apr

17.00–18.00 Kontsert & Jutt: Sander Mölder & Tuulikki Bartosik 

Kuidas säilitad ehe loovus ületehnologiseeritud maailmas? Lihtsat vastust sellele pole, küll aga on omapäi kõndijaid, kes on selle tee leidnud. Tule ja kuula, kuidas Tuulikki ja Sander mängivad killukesi oma kõige uuemast ühisloomest ning saa seejärel teada, mida neil on öelda oma “tehnoloogiavaba“ loomemeetodi kohta.

Jutuajamist suunab muusikatehnoloogia spets Graham Bell.

Vestlus toimub inglise keeles.

18.00–19.00 Muusikaraamatute klubi
 

Kolm rock’n’rolli uurijat tutvustavad oma uusi raamatuid – Eesti pungirevolutsioonist rokianekdootide ja Kosovo põrandaaluse muusika peidetud ajalooni.

Üritus toimub inglise keeles.

Brigitta Davidjants: J.M.K.E.’s To The Cold Land (“J.M.K.E. “Külmale maale”) 
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia teaduri Brigitta Davidjantsi raamat räägib legendaarse punkbändi J.M.K.E. albumist “Külmale maale” (1989). Tegemist on UK kirjastuse Bloomsbury tuntud formaadiga sarjas 33 1/3 Europe, mille raames tutvustavad eri maade autorid mõne tähendusrikka albumi lugu. Autor räägib meie muusikakriitikute poolt 2014. aastal kõigi aegade parimaks Eesti albumiks hääletatud “Külmale maale” lugu, sidudes seda Eesti ajaloo erinevate etappidega ning popkultuuri rollist teel totalitarismist kapitalismi.

Hannes Tschürtz: “Useless Music Knowledge” 

See pop- ja rockmuusika kuldaja anekdootide ja telgitaguste varakamber kubiseb vähem ja rohkem tuntud ja täiesti tarbetust triviast. Muuhulgas saame teada, et Cher oli kunagi Anthony Kiedise lapsehoidja ja seda, et “Dirty Dancing” andis kogemata tõuke hip-hopi esiletõusule. Puudutamata ei jäi ka kummaline kohtusaaga milles vastamisi Fleetwood Mac ja Fleetwood Mac ning baarivestluste klassikast tõik, et ZZ Topi kolmest liikmest vaid Beardi nimelisel pole ees ikoonilist pikka habet.

Ismail Myrseli: “Memoir 5/5”

See muusikalooline kunstiraamat käsitleb perioodi Kosovo pealinnas Prishtinas Jugoslaavia ajastul toimunud antifašistlikust alternatiivmuusika sündmusest Boom Festival kuni tänapäevani. Meenutused, vested ja päevikute sissekannete katked viielt Kosovo ja Serbia muusikult alates 1980ndatest avavad erinevaid vaatenurki rahvuste vahelistele suhetele, ühendavaks jagatud kogemused ja muusika. Noor Kosovo kultuurikuraator on küsinud muusikutelt, millega nad on tegelenud kella viiest õhtul kuni kella viieni hommikul. 5/5

Liitu uudiskirjaga

Olge kursis viimaste Tallinn Music Weeki uudistega