Maitsed

TMW linnafestival esitleb toidukultuuri paremikku. Tallinn Music Week 2025 leiab aset 3.6. aprillini.


TMW 2024 Maitsed:

Aarde Pagar

Aarde Pagari hommikusöök – elav tuli, isetäituv kohvitass, munad otse lõkkest ja siitkandi toorainele allapanuks vaevu jahtuda jõudnud Aarde Must.

Aarde Pagari Leivabaari 10-käigulise degustatsioonmenüü selgrooks on Aarde Pagari värsketel pagaritoodetel serveeritavad avatud võileivad ja leivast inspireeritud road. Aarde Musta ja Rukkikaigastega kombineeritakse kohalike väiketootjate varustatavast toorainest valminud leivakatted.

Aadress: Telliskivi 60a/1

Koduleht
Facebook
Instagram

Foto: Aarde Pagar

Barbarea

Kohtumispaik Kopli lõpus, kus kogu menüü on loodud jagamiseks ja veinikaart on pühendatud naturaalsele veinile. Inspiratsiooni leitakse maailma erinevatest otsadest, kasutades võimalikult palju mahetoorainet Eesti väiketaludest.

Aadress: Marati 5

Koduleht
Facebook
Instagram

Foto: Barbarea

F-hoone

Legendaarne kohtumispaik nii kohalikele kui linna külalistele. Asudes impossantses sajandivanuses tööstushoones võlub F-hoone külalisi oma arhitektuurse suursugususe, leidliku köögi ning pingevaba ja sõbraliku olemisega. Üks Tallinna toidukultuuri fenomene – hea söök, pikk jook, ilus ruum ja kenad inimesed iga päev hommikust hilisõhtuni. 

Hiljuti lisandus F-hoone menüüsse ka puiduahjus küpsetatud pitsade sektsioon.

Õhtuses vööndis elavnevat melu hoiab üleval esindusliku valikuga baar. Kõik on teretulnud!

Aadress: Telliskivi 60a

Koduleht
Facebook
Instagram

Foto: F-hoone

Fika – Leib ja Kohv

Fika kohvik-pagarikoda Telliskivi Loomelinnakus pakub hubast atmosfääri, erikohvi, värskelt küpsetatud suus sulavaid saiakesi ja hapusaia võileibu. Fika eesmärk on luua ruum, milles  saaksid võtta teadliku pausi oma päevas.

Aadress: Telliskivi 60a/1

Facebook
Instagram

Foto: Fika – Leib ja Kohv

Fotografiska 6. korruse restoran

Fotografiska Tallinn pakub kestlikku söögi- ja joogikunsti parima linnavaatega – tule nautima Michelini rohelise tärni väärilist toiduelamust 6. korrusel või haara kaasa kohvi ja saiakesed 1. korruse kohvikust. 

Aadress: Telliskivi 60

Koduleht
Facebook
Instagram

Foto: Fotografiska

ISU

ISU on lternatiivne restoran, kus Itaalia köök sulab kokku armastusega kunsti, muusika ja alternatiivkultuuri vastu. Koduks kontseptuaalsetele õhtusöögiüritustele ja eraüritusteks väljarendile.

Aadress: Peetri 6

Avatud: N, 4.04 ja R, 5.04 kell 17-00

Ainult eelbroneeringuga. Broneerimiseks kirjutage aadressile suvila@hall.vision või helistage numbrile +37253317844.

Facebook
Instagram

Karjase sai

Väike pagarikoda kopli lõpus Põhjala tehases, kus küpsetatakse juuretisesaiu, -leibu ja pisemaid saiakesi. Lisaks saiale on siin au sees kvaliteetne kohv ning koostöö kohalike talunike ja teiste mahetootjatega. Kõik valmib alati värskelt samal hommikul, seega alustavad pagarid oma tööpäeva neljast, et kella kaheksaks oleks esimene sats värskeid küpsetisi valmis.

Karjase sai on teadlik, et maailma saab muuta läbi enda tegude ning väikestest sammudest algavad suured muutused.

Aadress: Marati 5

Koduleht
Facebook
Instagram

Foto: Karjase sai

LORE Bistroo

Ajaloolises laevaremonditehases asuv bistroo mugavustoidu klassikutega uuemas kuues ning kogu ilma maitsetega. 

Aadress: Peetri 12

Koduleht
Facebook
Instagram

Foto: Terje Ugandi

Nihe

Esimene täistaimne ja keskkonnateadlik kohvik Telliskivi Loomelinnakus.

Aadress; Telliskivi 60a/2

Facebook
Instagram

Foto: Nihe


Noho

Restoran Noho viib reisile läbi põhjamaiste maitsete, pakkudes armastatud klassikalisi Skandinaavia ja ka rahvusvahelisi roogasid. Nordic Hotel Forumis asuvast restoranist on kujunenud armastatud kohtumispaik linna südames. Noho kokkade käe all valmib hooajale vastav, kodumaisest toorainest toit. Kõrvale pakutakse hoolikalt valitud veine, mida kohalikust kaubandusest ei leia.

Vaata TMW erimenüüd SIIT!

Aadress: Nordic Hotel Forumi 1. korrus (Viru väljak 3)

Koduleht
Facebook
Instagram

Foto: Tõnu Tunnel


Peet Ruut

Uue hingamisega särtsakas resto vanalinnas armastab koos olemise energiat. Tegu on ainsa mahetunnustusega restoraniga Eestis, mille .käekiri on kaasaegselt lihtne ja aus, jätkusuutlik ja julge. Enamik toite on laudkonnale jagamiseks, veinikaart sisaldab vaid mahedat ja naturaalset.

Aadress: Rataskaevu 8

Koduleht
Facebook
Instagram

Foto: Peet Ruut


The Kurze

Kes ütleb siin “pelmeen”, saab topeltarve. Nii seisab restorani menüütahvlil. The Kurzes kohtuvad Dagestani ja Gruusia köök ning nende vastupandamatuid maitseid saadab veinivalik Euroopast. The Kurze asub Koplis raudtee ja trammitee vahele jääval tühermaal, mille interjööri ja eksterjööri kooslus ühes rikkalike maitsetega loovad meeldejääva elamuse.

Aadress: Kopli 23

Koduleht
Facebook

ÜLO

Veidi vanamoodsa nimega restoran ÜLO on kaasaegne restoran nii sisekujunduse, suhtlus- ja teenindusstiili kui loomulikult ka toidu poolest. ÜLOl on tavapärasest suurem huvi taimetoidu vastu, kuid ka liha- ja kalasööjad leiavad endale menüüst midagi meelepärast.

Samuti leiab laiast joogimenüüst midagi kõigile. Eriti ilusad ja maitsvad on ÜLO kokteilid, mille seast leiab ka TMW jaoks tehtud erikokteili, mis on inspireeritud muusikast ja ilusatest hingedest. Köögipoole tegemisi saab piiluda seinas olevast aknast ning pea kõik restorani lauad on aknaäärsed, et oleks mõnus head toitu nautides möödujaile lehvitada.

Aadress: Kopli 16

Koduleht
Facebook
Instagram

Foto: Ülo

Viru Toidutänav

Viru Toidutänav oma 15 ainulaadse kohviku, baari ja restoraniga on Tallinna südalinna kulinaarne tuiksoon, kuhu inimesed saavad kokku tulla nii hilisteks brunchideks kui ka õhtusöökideks. Toidutänav kostitab külastajaid seninägemata toiduvalikuga, mis eristub kaubanduskeskustele omasest üksluisest pakkumisest.

Puuküttega itaaliapärane pitsaahi, ehedad maitsed ladina-ameerikast, sobitatuna orgaanilise veiniga, maailma esi viisikusse kuuluv käsitööõlle, usbeki pelmeenid või linna parimad käsitööburgerid – valik ei ole lihtne. 

Viru Toidutänava mantraks on alati olnud, et endale tuleb leida hetk naudinguks, olgu selleks või lõunapaus. See on koht, kus kohtuda sõpradega ning avastada maailma värve.

Aadress: Viru väljak 4

Koduleht
Facebook
Instagram

Foto: Viru Keskus

VLND Burger

VLND Burger on rohkem kui lihtsalt toit. 2017. aasta südasuvel korraldas kogukonnaportaal ja liikumine VLND Viljandis esimese burgeripeo, mille raames lubati müüa täpselt 70 burgerit ning “70 burgeri pidu” panigi aluse millelegi suuremale. Sellest sai alguse sõprade jagatud armastus burgeri ning kogukondliku jõu vastu. Tänavu tähistab soojast burgerisuvest hoo sisse saanud VLND Burgeri Balti jaama turu müügilett oma viiendat sünnipäeva ning on rännanud Viljandist nii Tallinna, Tartusse kui käinud külas pea kogu Eestil ning jõudnud tegemistega ka Helsingisse. 

Raekoja lähedal asuv Mikkeller Tallinn Vanalinn pakub 16 kraani parimat õlut Mikkellerilt ja teistelt väiketootjatelt.  Kureeritud veinikaart klassikaliste ning naturaalsete veinidega ning kokteilid pakuvad elamusi ka mitte õllearmastajatele. Mikkeller ühendas jõud VLND Burgeriga, et pakkuda joogi kõrvale  legendaarseid burgereid ja snäkke. Hubane atmosfäär ühendab endas vintage võlu kaasaegse Taani disainiga. Ükskõik, kas ihaldate klaasikest õlut või õdusat õhtusööki sõpradega, Mikkeller Vanalinn kohtleb teid hästi.


Aadress: Telliskivi Loomelinnaku õueala / Kullassepa 4

Koduleht
Facebook
Instagram

Foto: VLND Burger