Eesti muusikaturu fookuspäev kutsub sektorile hoogu andma ja suuremalt mõtlema

22 veebruar 2024 Uncategorized

6. märtsil toimub Tallinnas Erinevate Tubade Klubis (ETK) Eesti muusikaturu fookuspäev. Neljandat korda aset leidval valdkonna aastakogunemisel esitletakse Tallinna muusikapoliitika ning kultuuri- ja spordivaldkonna eraraha kaasamise uuringuid. Luubi all on suurkontsertide ja ööelu mehhanismid, ürituste rohestrateegiad ning kodumaise muusikameedia seis.

Fookuspäeva avapaneel “Olukord on …, aga see on meie tuleviku väetis” annab Lennart Meri tsiteerides kõnejärje Tallinna linna ja muusikasektori esindajatele. Valdkonna võimaluste, vahendite ja tõukejõudude teemalise arutelu juhatab sisse Euroopa muusikaeksportijate võrgustiku uuringute koordinaatori Virgo Sillamaa ettekanne UNESCO muusikalinna Tallinna muusikapoliitika ja Eesti muusikaturu andmete uuringutest. Sektori saavutuste tutvustustega jätkavad tiimid, kes juhtisid superprojekte NOËPi A. Le Coq Arena kontserdist The Weekndi Lauluväljaku esinemiseni.

Kuidas litsentsida rohkem Eesti muusikat filmi, reklaami, telesse, videomängudesse ja avalikku ruumi? Milliseid kanaleid pidi leiab artist oma publiku? Särava eeskujuna on esimene Eesti muusikafestival pälvinud rohesertifikaadi, aga mis saab roherindel edasi? Kuidas jõuab kultuuri- ja sporti eraraha? Kellele kuulub AI loodu autorlus?  

Nende ja paljude muude küsimuste üle arutlevad ETK kahes saalis Live Nation Estonia juht Eva Palm, Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse teabejuht Sten Weidebaum, Music Estonia tegevjuht Ave Sophia Maria Tölpt, Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti juhataja Hillar Sein, Viljandi pärimusmuusika festivali rohepealik Kirsika Meresmaa, Paavli Kultuurivabriku asutaja Roman Demtšenko, advokaadibüroo Sorainen vandeadvokaat Olivia Kranich jpt.

Eesti muusikaturu fookuspäevale on oodatud kuulama, mõtteid vahetama ja kontakte looma muusikavaldkonna esindajad üle Eesti, sealhulgas muusikaorganisatsioonide töötajad, omavalitsuste kultuurijuhid, üritustekorraldajad, managerid, meedia esindajad ning muusikud.

Eesti muusikaturu fookuspäev toimub Tallinnas ETK kahes saalis kolmapäeval, 6. märtsil kell 10–17. Fookuspäevale järgneb kell 19–23 Noblessneri Valukojas Eesti Muusikaettevõtluse Auhindade (EMEA) gala, kus tunnustatakse meie muusikavaldkonna aasta silmapaistvamaid tegijaid.

Eesti muusikaturu fookuspäeva passid hinnaga 55 eurot ning fookuspäeva ja EMEA ühispass hinnaga 130 eurot on müügil TMW veebipoes. Alates 1. märtsist maksab fookuspäeva pass 65 eurot ning 2 ürituse ühispass 140 eurot. Õpilastele kehtib passide ostul 50% soodustus. 

Eesti muusikaturu fookuspäeva korraldaja on festival Tallinn Music Week (TMW) koostöös Music Estonia, Eesti Fonogrammitootjate Ühingu (EFÜ), Eesti Autorite Ühingu (EAÜ) ja Eesti Esitajate Liiduga (EEL), toetavad Eesti Kultuurkapital, Tallinna Strateegiakeskus.

EMEA’24 peakorraldaja on Music Estonia, kaaskorraldajad ja toetajad on EFÜ, EAÜ ja EEL, partnerid UNESCO muusikalinn Tallinn, Piletikeskus, TMW,  JAIK ja Radiustech Production.


Eesti muusikaturu fookuspäev 2024  ajakava

Kolmapäev, 6. märts 10.00–17.00
Erinevate Tubade Klubi

Suur saal

10.15–11.30 Avapaneel: Olukord on …, kuid see on meie tuleviku väetis!
11.45–12.45 Kiiremini, kõrgemale, kaugemale! Kolme superprojekti anatoomia
13.30–14.30 Rohkem eesti muusikat telesse, filmi ja reklaami – litsentsist ja sünkist
14.45–15.45 Sponsorlus ja eraraha kaasamine muusika- ja kultuurivaldkonnas
16.00–17.00 Kaks takti ette või tagasi? Muusikameedia 2024

Väike saal

12.00–13.00 Nõud pestud ja prügi sorteeritud – kuidas edasi?
13.15–14.15 Esiplaanil lavatagused jõud
14.30–15.30 Kohalik ja kohatu: regionaalne ööelu
15.45–16.45 Kellele kuulub tehistaibu loodud laul? AI ja autoriõigused


Lisainfo:
Eesti muusikaturu fookuspäev 2024