Noorte loomehäkatoni mentorid

Saage tuttavaks, need on noorte loomehäki mentorid. Nemad aitavad teil häkatoni jooksul ideid koondada, lahendusi arendada ja ettekanneteks valmistuda. 

Rene Rebane

Rene on tugevate tehniliste oskustega kasutajakogemuse disainer, teenusedisainer ja projektijuht, kes on loonud mänge, rakendusi, mobiilseid veebilahendusi ja osalenud mitmetes avaliku- ja erasektori suurprojektides.

Tema kogemused ulatuvad kasutajavajaduste analüüsimisest ja teenusedisainist infosüsteemide prototüüpimise, kasutatavuse testimise ning hindamiseni. Ta on lisaks loonud veebilehtede ja mobiilirakenduste visuaalseid kontseptsioone ning teinud front-end arendust.

Rene on õppinud Eesti Kunstiakadeemias graafilist disaini, kus ta on andnud ka veebi- ja mängudisaini loenguid. Tal on Tartu Ülikooli virtuaalkeskkondade disaini ja arenduse eriala magistrikraad.


Leene Künnap

Leene on 28 aastane kunstnik, disainer ja mänguarendaja. Lõpetas Tartu Kõrgema Kunstikooli Meediadisaini eriala. Arvutimängu Death and Taxes loovjuht ja mängustuudio Placeholder Gameworks omanik. Leene on huvitatud digi-kunstist: koomiksite, animatsioonide, videote ning arvutimängude loomisest. Tugevused: Esteetika, värvivalik, visuaalne kommunikatsioon (loo jutustamine läbi pildi), turundus, projekti planeerimine, graafiline disain.


Taavi Paomets

Taavi on muusikaprodutsent, laulukirjutaja, heliinsener, artist ja õppejõud (Otsakool, Viljandi Kultuuriakadeemia). Taavi on oma loomingut esitanud sellistes kooslustes nagu Aides ja Avoid Dave, ning albumi “Insert Title” eest pälvinud Eesti muusikaauhindade galal 2016. aastal aasta elektroonikaalbumi tiitli. Lisaks on ta koostööd teinud paljude tuntud eesti artistidega, nii laulukirjutaja kui produtsendina.


Annaliis Tiidus

Annaliis on 7. taseme kutsega koolipsühholoog. Viimase 8. aasta jooksul on ta töötanud koolides nii Tallinnas kui ka mujal Harjumaal, hetkel on täiskohaga Viimsi Koolis koolipsühholoog ja väikese mahuga ka Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli koolipsühholoog. Annaliisil on pereteraapia väljaõpe ning ta nõustab peresid ka erapraksises. Eelmisel aastal tegi ta vahepõike neuroloogia valdkonda ning töötas aasta aega Lääne-Tallinna keskhaigla neuroloogia osakonnas sclerosis multiplexi osakonnas. 

Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis tehti käesoleval õppeaastal algust uue mooduliga “õpitee”, mida Annaliis koordineerib. Varasemalt on ta olnud seotud ka vabatahtlike programmidega Eesti Noorte Punase Risti kaudu ning nõustanud abivajajaid kirja teel läbi lahendus.net keskkonna. Oma tegevuses püüab ta lähtuda kaasaja psühholoogia teaduspõhisest lähenemisest, põimides sellega kõikvõimalikke loomingulisi osiseid (muusika, tehnoloogia, kunst, mängud). 


Andrus Laansalu

Andrus on õppinud bioloogiat, akadeemilist laulu ja fotograafiat. Aastal 2001 alustas ta Tartu Teatrilaboris katseid tehnoloogilise teatriga. Samal ajal hakkas ta pidama kunstiteoooria loenguid Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ja mõned aastad hiljem ka Eesti Kunstiakadeemias. Viimases loeb ta neid seniajani. Koos Taavet Janseni ja Erik Alaloogaga tehnoloogilist teatrit leiutanuna osaleb ta nendega ka rühmitustes MIMproject ja e¯lektron. Lisaks tegeleb Andrus eksperimentaalkirjandusega, asutas kaks tehnoloogiaajakirja (Maatriks ja 21), ning oli neis pea- ja tegevtoimetaja.  Andrus on teinud teatritele helikujundusi ning aastal 2015 sattus ta praeguseks ilmakuulsa ja auhinnatud videomängu Disco Elysium heliinseneriks. Hetkel õpib ta EKAs kunstiteaduse doktorantuuris ja doktoritöö teema on kunstiobjektide purunemine. Praeguseks on Andrus kogu oma teoreetilise kunstianalüüsi toetanud biosemiootikale ja evolutsiooniteooriale. Ta on uusmaterjalist, kes keskendub kunstianalüüsis matejalide omadustele, jõujoontele ja analoogkoodilistele seostele. Vabal ajal mängib ta saksofoni ja kontrabassi ning ehitab mootorratast. 


Piret Jeedas

Piret Jeedas on koolitaja, õpidisainer ja õppejõud, kes naudib erinevate arenguprogrammide ja õpirännakute elluviimist Eestis ning mujal maailmas. Nii on tal olnud võimalus toetada noori tööotsijaid, erivajadustega noori, noorsootöötajad, õpetajaid, huvijuhte, ettevõtjaid ja kogukonna eestvedajaid. Aastatel 2011–2012 oli Piret mentoriks noorte ettevõtlikkuse programmi ENTRUM juures.

Pireti suureks kireks on kaasava juhtimispraktika edendamine ja disainiprotsessi rakendamine uudsete lahenduste loomisel. Külalisõppejõuna naudib ta Tallinna Ülikoolis andragoogika tudengitega koosõppimist. Talle meeldib mõtiskleda, inimestega lihtsalt rääkida, sõpradega erilisi hetki luua ja maailmas avali silmi ringi kaeda. Vahel tõmbab Piret juhtme seinast välja ja läheb looduse imelistele radadele.


Mihkel-Emil Mikk 

Mihkel-Emil on tööstusdisainer ja õppejõud EKA Tootedisaini osakonnas. Oma suurimaks kireks ja fookusteemaks peab ta jätkusuutliku disaini praktikaid. Mihkel-Emil leiab, et peame liikuma jätkusuutlikuma tuleviku suunas ning murdma lineaarse tarbimise mudeli. See tähendab disainida tooteid ja teenuseid, mis võimaldaksid vähendada tarbimist ja ületootmist, sealjuures parandades kõigi heaolu. Oma tugevuseks peab ta oskust näha võimalusi objektide, teenuste ja süsteemide jätkusuutlikumaks muutmisel.


Mariin Petoffer

Mariin Petoffer on UI/UX disainer ja strateeg, kes naudib lugude tõlkimist visuaalsesse vormi. EKA Interaktsioonidisaini magistritöö raames disainis Mariin just äsja ärevuse ja OCD-ga toimetuleku seadme. Teemavalik oli inspireeritud tema isiklikust ja teda ümbritsevate inimeste teekonnast ning puuduvatest toimetuleku mehhanismidest. Vaimse tervise probleemide aktuaalsus ja potentsiaal neid lahendada on saanud tema kui disaineri missiooniks. Hetkel tegeleb Mariin disainitööriistade ja -meetodite ning erinevate sotsiaalse innovatsiooni teemade integreerimisega.


Jannus Jaska

Jannus veab teenuse- ja äriarenduse bürood PULSE. Ta on renessanslikus mõttes rahutu disainer. Hariduselt reklaami- ja meediaspets ning religioonifilosoofilise põikega haridustehnoloog. Disainerina alustas ta aastagl 1998 ning teenusedisaini ja kasutajauuringutega on ta igapäevaselt tegelenud alates 2009. 

Jannus on nõustanud üle poolesaja organisatsiooni ja ettevõtte kõikidest sektoritest ning toetanud mitmeid tänaseks tuntud vabaühendusi nende kasvuraskustes. Olnud Vabaühenduste Liidu nõukogu liige. Koolitamiste kõrval on ta aidanud tegevjuhina üles ehitada Vaikuseminutite MTÜ, ning sellega seoses kuulub ta Eesti Vaimse Tervise ja Heaolu Koalitsiooni ekspertgruppi, aidates Eesti Vabariigil kujundada paremat ja inimkesksemat vaimse tervise poliitikat.

Jannus on koolitanud kümneid riigi ja omavalitsuste tippspetsialiste, teenusedisaini ning interaktsioonidisaini magistreid eri ülikoolides. Kahe viimase aasta jooksul on tema fookuses olnud ühiskondliku rohepöörde kiirendamine läbi keskkonnamõju mõõdikute arendamise. Ta on Rohetiigri asutajaliige, ning osa rahvusvahelisest tiimist, kes plaanib kogu Euroopat keskkonnateadlikumaks müksida. Vabal ajal Jannus mediteerib.


Barbara Haage

Barbara Haage on juba saanud ühe magistrikraadi sotsioloogias ja lastekaitses (TLÜst) ja lõpetab hetkel muutuste juhtimise magistriprogrammi (TÜs). Tal on pikalt töötanud laste ja perede heaolu temaatikaga kohalike omavalitsuste lastekaitse ametnikuna ning on olnud ka Haigekassas ennetusvaldkonna juht. Lisaks on ta töötanud MTÜs, mis oli seotud mitme projektiga, nagu näiteks laste abiliin 116 111, kadunud laste abiliin 116 000, ning ohutu interneti projekt. Neid projekte rahastasid Eesti riik ja Euroopa Komisjon. Veel on ta töötanud erasektori iduettevõttes CallMidwife.com, mille tiimiga võitis ta mitmeid auhindu. Hetkel töötab Barbara TalTechi e-tervise laboris ja on projektijuht NORDeHEALTHis. 


Timo Treit

Timo on ametilt teenusedisainer ja hingelt maailmaparandaja, kellele lähevad korda sotsiaalsed teemad. Argipäeviti töötab ta digimuutuste ja teenusedisaini ettevõttes Trinidad Wiseman. Viimasel paaril aastal on ta olnud tegev ka haridussektoris paari idufirma juures. Disaini juurde jõudis Timo EKA Interaktsioonidisaini magistrikursuse kaudu, mille ta lõpetas 2020. aastal. Timo lõputöö teemaks oli kontseptsioon muuta alustavate kooliõpetajate elu lihtsamaks läbi inkubaatori kogemuse. Et koroona ajal mõtteselgust hoida, loeb ta raamatuid ja käib jooksmas.


Katrin Kreutzberg

Katrin on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti erialal (2012) ning läbinud edukalt ka tunnustatud FAF Personal Trainer koolituse, omades rahvusvahelist litsentsi (EREPS). Treenerina on ta tegutsenud viimased kaheksa aastat, mille jooksul on end järjepidevalt täiendanud. Katrin usub, et nii treenimine, tervisesse investeerimine kui ka üleüldine elustiil peaksid lähtuma n.ö. suure pildi printsiibist. Püüe ideaalsusele võib küll olla ambitsioonikas ja käivitav, kuid inimlikkus ja inimeseks olemine on ilus ning võib samuti olla edasiviiv jõud. Olles elus seljatanud nii toitumishäired kui ka depressiooni, arvab Katrin, et ka rasketest asjadest tuleb avalikult rääkida ning muuta seni tabudena eksisteerinud teemad normaalsuseks, mida ei peaks varjama. Oma töösse klientidega suhtub Katrin seega võimalikult holistiliselt.

Lisaks treeneritööle tegutseb Katrin ka vabakutselise etenduskunstnikuna, olles üks grupi The Biofilm Sisters loojatest. Kollektiivi esiklavastus “All That Goes Right” sai nominatsiooni Eesti Teatriauhindadel parima tantsulavastuse kategoorias (2020).


Ede Schank Tamkivi

Ede on viimased viis aastat tegelenud erinevate haridusprojektidega ning veab nüüd Vabamus uut noorteliikumist Noorte Vabamu. Samuti lükkas ta eelmisel sügisel hoo sisse uuele sõnausele, mille eesmärgiks oli asendada võõrapärased digiterminid ilusate eestikeelsete sõnadega. Sõnausele laekunud uudissõnu juurutades käib Ede meeleldi taibutalgutel ja hoosloomeüritustel noori juhendamas.

Hariduselt on Ede ajakirjanik ja antropoloog, sestap meeldib talle lugeda, kirjutada ja lugusid jutustada. Vaimseid pingeid maandab maa-, aia- ja kudumistööga.


Elo Võrk

Elo on Telia toetustegevuste juht ning lisaks ka laste õiguste, vabatahtliku töö ning mitmekesisuse valdkonna eestvedaja. Tema taust ja varasem töökogemus on seotud turunduse ja kommunikatsiooniga. Lisaks kampaaniate elluviimisele tegeleb ta ka partnersuhete juhtimisega. 


Karl Gustav Adamsoo

Gustav on Telia kommunikatsiooni projektijuht, kes aitab igapäevaselt toetada kommunikatsiooniga kõiki  neid algatusi, mida Telia ühiskonna heaks teeb. Gustavile on väga oluline noorte vaimne tervis, seenioride digipädevuste arendamine ning kliendikommunikatsiooni valdkond


Gerda Merivee

Gerda Merivee on festivali Tallinn Music Week turundusjuht. Enne seda on ta tegutsenud mitmete filmifestivale nagu Pimedate Ööde filmifestival (PÖFF), Tartu armastusfilmide festival TARTUFF, Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival HÕFF ja Filmilindifestival korraldustiimis. Ta on õppinud kommunikatsioonijuhtimist ja õpib hetkel Tartu Ülikoolis psühholoogiat. 

Loomehäkil otsib Gerda koos noortega lahendusi küsimusele, kuidas luua vaimset tervist ja depressiooni puudutavaid meediakampaaniaid.


Tiia Falk

Tiia on Tallinn Music Weeki sotsiaalmeedia- ja veebisisu juht. Pärast prantsuse keele bakalaureuse omandamist Tartus töötas ta hoopis geneetiliste uuringute koordinaatorina New Yorgis ja seejärel kolis Eestisse tagasi, et õppida konverentsitõlgiks. Õpingute ajal õpetas ta Nõmme Gümnaasiumis kümnendikele inglise keelt ja tegeles kirjaliku tõlke ja toimetamisega. Aastakümne jagu tõlkis ta sadadel üritustel ning juhtis ka TLÜ suulise tõlke magistriprogammi, kuid läks seejärel edasi õppima ajakirjandust ja kommunikatsiooni. Kommunikatsiooni valdkonnas algas tema töö TMWs välismeedia koordineerimisest ning on nüüdseks jõudnud sotsiaalmeedia ja digiturunduse põnevasse maailma.


Maarja Kuslapuu

Maarja Kuslapuu töötab Tallinna Tehnikaülikooli e-meditsiini keskuses tegeledes erinevate projektidega, mis panustavad Eesti tervishoiu innovatsiooni ja digitaliseerimisse.

Varasemalt ligi 15-aastane intensiivraviõe töökogemus teiste inimeste tervise hoidmisel on õpetanud lähenema inimeste muredele tervikuna – nii vaimset kui füüsilist poolt arvestades. Töökogemuse rikastamiseks on Maarja proovinud kätt Ghanas vabatahtlikku tööd tehes ja kohalikku meditsiinipersonali koolitades. Koolitamine on saanud Maarjale südamelähedaseks ja iga aasta viib ta läbi koolitusi nii koolilastele kui uutele vabatahtlikele reisimise ja tervishoiu teemadel. 


Kadri Haljas

Psühholoogiadoktor Kadri Haljas on tervisetehnoloogia ettevõtte Triumf Health asutaja ja tegevjuht. Kadri panustab noorte loomehäkki mentorina, et toetada vaimse tervise innovatsioonide väljatöötamist andekate noorte poolt. Just lastele ja noortele suunatud ägedad ja uudsed lahendused on praegusel hetkel kõige suurema potentsiaaliga. Miks? Sest ühelt poolt näitavad uuringud, et koroonaviirusega kaasnev pikaajaline krooniline stress on mõjutanud kõige rohkem just lapsi ja noori. Teisalt just nemad kasutavad digivahendeid kõige rohkem. Miks me ei võiks tehnoloogiat laste ja noorte heaoluks ära kasutada? Et selleni jõuda, tuleb need kõige vajalikumad lahendused kõigepealt välja mõelda!


Kristel Sooaru

Kristel Sooaru on Viru Keskuse turunduse ja kommunikatsioonijuht, kellel on pikaajalised kogemused nii inimeste kui protsesside juhina. Oma karjääri jooksul moetööstuses on ta tegelenud nii toote disaini ja hankeprotsesside juhtimisega, brändiloome kui jaekaubanduse opereerimise ning juhtimisega, olles tihti osaline rahvusvahelistes meeskondades. TMW noorte loomehäki mentorina saab sisse tuua ärilist vaadet, aidata pilku heita mitmepalgelisse moe ja meedia narratiivide maailma, mis tihtipeale on kõverpeegliks tegelikult elule.


Triin Noorkõiv

Triin on kirglik haridusmaailmaparandaja – ta on aidanud alustada Noored Kooli programmi, vedanud eest Tagasi Kooli algatust ja Alustavat Õpetajat Toetavat Kooli ning töötanud Haridus- ja Teadusministeeriumis. Praegu kuulub tema põhitähelepanu Clanbeatile – see on haridustehnoloogia, mille eesmärk on toetada ennastjuhtivate õppijate arengut ja heaolu. Triin on olnud ka õpetaja (inglise keel, karjääriõpetus ja gümnaasiumi valikkursus “Õpetaja kui juht”) ning koolijuhtide arengu ja võrgustike toetaja. Oma tegevuseks on ta saanud rohkesti inspiratsiooni disainmõtlemisest ja küsimusest, kuidas luua toetavat ruumi tähenduslikeks vestlusteks ja uuenduste loomiseks.