Eile autasustati Tallinn Music Weeki videokonkursi #hoolin võitjaid

16 mai 2018 Uncategorized

Eile, 15. mail autasustati Rootsi suursaadiku Eestis Anders Ljunggreni residentsis Tallinn Music Weeki (TMW) festivali kestliku arengu eesmärke tutvustava videokonkursi #hoolin võitjaid.

Aprillikuu vältel veebilehel hoolin.ee toimunud videokonkursi „Minu keskkonnasõbralik pere” eesmärgiks oli tutvustada viise, kuidas nutikalt ja teadlikult tarbides vähem keskkonda saastada. Eelkõige lastele ja noortele suunatud konkursil osalemiseks tuli käepäraste vahenditega filmida lühiklipp, milles osaleja tutvustas oma keskkonnasõbraliku tarbimise alaseid lubadusi, kogemusi ja näpunäiteid. Kampaaniasse panustasid ühiselt TMW, Keskkonnaministeerium, Keskkonnainvesteeringute Keskus, Telia Eesti, Euroopa Komisjoni Eesti Esindus, Rootsi Saatkond, Arengukoostöö Ümarlaud, Pagulasabi ja Riigikantselei. Kampaania visuaali ja veebilehe töötas välja loovagentuur Velvet.

#hoolin tänuüritus 15. mail Rootsi suursaadiku Eestis Anders Ljunggreni residentsis 15. mail. Foto: Laura Rohtlaan

 

Laekunud võistlustöödest valis #hoolin algatuse esindajaist žürii välja kolm võitjat. Esikoha ja Telia välja pandud iPhone 7 nutitelefoni ning JBL juhtmevabad kõrvaklapid võitis Marta Emilie Vurma klipp, mis tutvustas muuhulgas teise ringi rõivaste kasutusvõimalusi. Teise koha ja Rootsi saatkonna poolt välja pandud auhinna – Stockholmi kruiisi neljale – vääriliseks tunnistas žürii Merili Lauri keskkonnasäästlikke valikuid tutvustava video. Kolmanda koha ja Euroopa Komisjoni poolt välja pandud JBL kaasaskantava kõlari Charge2+ pälvis Laura Anett Leonidov, kelle video kutsus muuhulgas üles eelistama öko- ja mahetoodete märgistega tooteid.

Marta Emilie Vurma ja Merili Lauri said Keskkonnaministeeriumi poolt ka eriauhinnad ehk I tüübi ökomärgise toodetega kinkekotid. TMW eriauhinna – kahe 2019. aasta TMW konverentsi- ja festivali ühispassi – omanikuks sai Lilian Källo klipp, mis keskendus prügi ja olmejäätmete sorteerimise võtetele. Lisaks said kõik konkursil osalenud TMW poolt kingiks festivali kotid, särgid ja tulevase TMW passi.

„Oma videotega näitasid kõik konkursil osalejad, kui lihtne on keskkonna muutustega alustada iseendast, tehes teadlikumaid valikuid oma igapäevastes tegevustes. Eriti rõõmustav oli näha, et paljud osalejatest olid koolilapsed,“ kommenteerib Telia Eesti toetustegevuste juht Elo Võrk. „Ettevõttena oleme oma tegevustes alates prügisorteerimisest kuni ÜRO jätkusuutlike eesmärkidega sidumiseni kindlasti keskkonnateemad väga olulisele kohale seadnud. Hea meel, et saime seda koos TMW ja teiste #hoolin kampaania partneritega veelgi suuremalt teha.“

Keskkonnaministeeriumi asekantsleri Ado Lõhmuse sõnul näitas lõppenud kampaania väga selgelt, et just noored raputavad meie elustiili. „Lähenemist „muna õpetab kana” illustreerib ilmekalt konkursi 12-aastane üldvõitja Marta Emilie, kes oskab juba juhtida ka täiskasvanute tähelepanu sellele, kuidas muuta igapäevased tarbimisharjumused keskkonnasõbralikumaks. On äärmiselt tänuväärne, et laialt tuntud muusikafestivali raames on korraldajad võtnud eesmärgiks tutvustada kestliku arengu põhimõtteid.”

Tänuüritusel esines akustilise lühikontserdiga ansambel Sibyl Vane, mille laulja Helena Randlaht osales ka #hoolin teavitustegevustes. Oma panuse #hoolin sõnumi võimendamiseks andsid ka TMW tänavuse muusikaprogrammi artistid Marie Vaigla ja Jonas Kaarnamets (Frankie Animal), Valter Soosalu (Põhja Konn), Ewert Sundja (Ewert and the Two Dragons), Elina Nechayeva, Sandra Vungi (Neoandertals), Mick Moon, Eeva Talsi (Curly Strings) ja Ott Evestus (Evestus), kes jagasid omapoolseid soovitusi, kuidas igapäiselt hoolivamalt ja kestlikumalt tegutseda.

TMW raames juba teist aastat toimunud #hoolin kampaania laiem eesmärk on tutvustada ÜRO sätestatud kestliku arengu eesmärke.  Lisaks #hoolin videovõistlusele  käsitleti keskkonna ja kestliku arenguga seotud teemasid ka TMW erinevate programmiosade ja ettevõtmiste raames.

#hoolin kampaaniasse panustasid: TMW, Keskkonnaministeerium, Keskkonnainvesteeringute Keskus, Telia Eesti, Euroopa Komisjoni Eesti Esindus, Rootsi Saatkond, Arengukoostöö Ümarlaud, Pagulasabi ja Riigikantselei. Kampaania visuaali ja veebilehe töötas välja loovagentuur Velvet.

Tähistamaks lähiaastatel teostuva Tallinna peatänava projektiga kaasnevaid muutusi, kujundas TMW koos Viru Keskuse, Telia, Nordic Hotel Forumi ja Eesti Meediaga Viru väljaku jalakäijasõbralikuks keskkonnaks. Festivalil sai tutvuda ÜRO järgmise keskkonnaassamblee eesmärkidega, näha keskkonnateemalisi filme, osaleda temaatilistel vestlustel ja jätkusuutlikul brantšil ning osaleda Uuskasutuskeskuses toimunud noortepeol. Koostöös Moe ja Topsiringiga varustati kolm TMW üritust taaskasutatavate topsidega, eesmärgiga tulevastel aastatel järg-järgult üleliigse prügi-vaba alade arvu suurendada. Koostöös Pakendiringluse ning mittetulundusühinguga MTÜ Töötoad valmistati TMW juubeliaasta kotid sajaprotsendiliselt jäätmetest ning psüühiliste erivajadustega toimetuleku- ja kohanemisraskustega inimeste poolt.

#hoolin konkursi võiduvideod:

1. koht ja Keskkonnaministeeriumi eriauhind: Marta Emilie Vurma „Hoolin 2018“

2. koht ja Keskkonnaministeeriumi eriauhind: Merili Laur „Minu keskkonnasõbralik pere“

3. koht: Laura Anett Leonidov „#hoolin igapäev“

TMW eriauhind: Lilian Källo

http://www.youtube.com/watch?v=hF6dyZOrCoI

#hoolin konkursile laekunud võistlustööd ja TMW2018 artistide kampaaniavideod:
hoolin.ee