Kogukonnapäev Koplifest tuleb Tallinn Music Weeki tuules veelgi võimsamalt

21 august 2020

Laupäeval, 29. augustil toimuv asumifestival Koplifest avalikustas muusikaprogrammi. Festivalil esinevad eesti kaasaegsed pärimusmuusika artistid: Black Bread Gone Mad, Nagy Bögö, MandoTrio, EiK, Etnosfäär ning Meisterjaan x Manna. Õhtu lõpukontsert toimub koostöös Tallinn Music Weekiga

“Mul on väga hea meel, et Koplifestist on saanud traditsioon. Festivali külastajad saavad nautida muusika- ja kunstielamusi, uurida põnevamaid Kopli ajaloolisi paikasid, osaleda töötubades ja lihtsalt nautida viimast suve lauapäevat meeldivas keskkonnas vaba õhus,” ütles Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid.

Asumifestival Koplifest, mis toimub seekord 29. augustil, seob endaga suurepärase muusika, maitsva toidu ja kunsti. Kogukonnapäeval jätkub tegemisi nii eraldi asuval noortealal kui ka festivali põhialal Põhjala tehases.

Muusikaprogramm algab kell 13.00 festivali põhialal Põhjala tehases (Marati 5), mille raames toimub 6 erinevat kontserti. Esinevad  Black Bread Gone Mad, Nagy Bögö, MandoTrio, EiK ja Etnosfäär.

Õhtu lõpukontsert algusega kell 18.00 toimub koostöös TMW-ga– lavale astuvad Meisterjaan ja Manna. TMW esitleb kell 16.00-18.00  ka Soome koosluste TampereRaw ja Grandmother Corn etteasteid Põhjala Tehase aiabaaris Botik. Botikus tegutseb kell 12.00-23.00 hõrke ja värskeid aasia maitseid pakkuva restorani Riis pop-up.

Põhjala Tehases külalisis ootavad ka kaheksa eesti eri põlvkonna kunstniku grupinäitus “Ida ots(as)?”, Kopli kõige erilisematele ehitistele pühendatud pop-up näitus ning avavad enda uksed mitmed Põhjala tehases tegutsevad stuudiod, kus jätkub uudistamist igale külastajale.

Ekskursioonideks kl 12-15 oma uksed avab Bekkeri sadam. Külastada saab ka ajaloolist Kopli trammidepood (kl 11.00-13.00), Kopli Päästekomandot ning piirkonda üldisemalt.

Noorteala, mis tuleb Põhja-Tallinna noortekeskuse hoovi (Kopli 98), on väga mitmekesine oma ägedate ja põnevate töötubade ja võistluste poolest. Aset leiavad tõukeratta ja tänavatantsu võistlused ning oma tööst  jutustavad Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet ja teised organisatsioonid.

Pärast Koplifesti algab kl 21.00 Põhjala tehases viimane vabaõhu kinofestivali „PõhjaKino 2020“ kinolavastus, kus näidatakse prantsuse komöödiat „Lahutamatud“.

Koplifesti põhieesmärk on Kopli asumi tutvustamine, selle põimimine kultuurinautlemisega ja Kopli arengute teadvustamine. Koplifest on inspiratsiooni saanud mõned aastad tagasi kohaliku kogukonna poolt ellu kutsutud Kopli liinide festivalilt. Koplifest 2020 peakorraldaja on Põhja-Tallinna Valitsus koostöös Põhjala tehase  ning esmakordselt ka festivaliga  Tallinn Music Week (TMW).

Et muuta liiklemine TMW ja Koplifesti vahel võimalikult sujuvaks ja keskkonnasäästlikuks, tulevad appi TUUL tõukerattad. Peatused asuvad Telliskivi Loomelinnaku peaväljaku juures, PROTO avastustehase ees, Põhjala Tehase sissepääsu juures (Ankru 8) ning Eesti Kunstiakadeemia ja Nordic Hotel Forumi ees.

 

Vaata rohkem Koplifest kodulehelt  ja Facebookis

Festivali alal saab kasutada desovahendeid ning on soovituslik järgida  2+2 reeglit. Haigena püsi kodus. Järgime Terviseameti juhendit ja püsime terved!