Saame tuttavaks TMW konverentsi esinejatega: Simon Raymonde

10 veebruar 2022 Konverents

Tallinn Music Week festivalile eelnevatel kuudel tutvustame mõningaid konverentsi paneliste. Esimesena võtame ette plaadifirma Bella Unioni bossi Simon Raymonde’i.

Kes ta on? 
Legendaarse Šoti dream-popi bändi Cocteau Twins tuumikliige ning viimase 25 aasta ühe olulisema Briti plaadileibli Bella Uninoni juht ja kaasasutaja. Multitalent, kes on aidanud kujundada meie nägemust sellest, mida tähendab sõltumatus nii loojana kui osana muusikatööstusest. 

Teedrajav muusik
Simon on tuntud kui ühe kõigi aegade ilusaima ja eeterlikuma helikeelega bändi, Cocteau Twinsi, bassimees ja kaaslaulukirjutaja. Ta on olnud osaline ka 4AD asutaja Ivo Watts-Russelli rühmituses This Mortal Coil. Viimasel ajal võib teda kuulda koos Richie Thomasega moodustatud duos nimega Lost Horizons.
 

Produtsent
Raymonde on produtseerinud mitmed väljapaistvaid artiste, sealhulgas Czarzi ja Rothkot ning varalahkunud imemehe Billy Mackenzie postuumse albumi. 

Bella Unioni boss
1997. aastal asutas Simon koos teiste Cocteau Twinsi liikmetega Bella Unioni, et iseseisvalt grupi muusikat välja anda. Bänd küll peagi lagunes, ent plaadifirma kestab tänaseni. Bella Uninoni tähelepanuväärsesse talli kuuluvad Fleet Foxes, Father John Grant, Explosions in the Sky, Xiu Xiu, Midlake, the Flaming Lips, Mercury Rev, Beach House, C Duncan jpt.
 

Ivor Raymonde’i poeg
Simoni isa Ivor Raymonde oli muusik, laulukirjutaja, näitleja ja arranžeerija. Ilma tema eriliste orkesteeringuteta ei eksisteeriks selliseid popmuusika klassikasse kuuluvaid pärle nagu näiteks Billy Fury “Halfway To Paradise”, Dusty Springfieldi “I Only Want To Be With You” ja The Walker Brothersi “Make It Easy On Yourself”.
  


Simon on öelnud:

  • “Cocteau Twins oli kaasaegsest tehnoloogiast ülimalt huvitatud ja üks esimesi bände, kellel oli oma veebileht.“
  • Kui ma midagi veel 50 aastat hiljem kahetsen, siis seda, et ma ei öelnud Scott Walkerile: “‘Hei Scott, olen küll kõigest viiene, aga võta teatavaks, et me saame olema sama plaadifirma all ja mitte üks, vaid suisa KAKS korda!”
    Cocteau Twins sõlmis lepingu Fontanaga (Scott Walkeri plaadifirma) pärast aastaid 4AD-s ja Scott sõlmis lepingu 4AD-ga aastaid pärast Fontana all plaadistamist
  • “A&R agent on maailma lihtsaim amet!”
  • “Sa pead olema täiesti sõge, et seda teha ja omama palavikulist huvi muusika vastu.  Uute artistide avastamine ja nende kantseldamine peab olema sulle kinnisideeks.”

3 põhjust, miks teda TMW-le kuulama tulla:

  • Et kohtuda ühe viimse tõelise indie-mohikaanlasega
  • Et saada teada, miks oli suure plaadifirmaga lepingu sõlmimine “üks rumalamaid otsuseid, mille Cocteau Twins kunagi tegi”
  • Et mõista, miks on talendijaht sõltuvusttekitav ja milline on üks õige Bella Unioni artist


Lisaks Simon Raymonde’ile saavad konverentsil teiste seas sõna oma Suede’ist kõnelevat raamatut esitlev britpopi publitsist Jane Savidge ja Mute Song tegevjuht David McGinnis. Esimeste Eesti kõnelejatena on konverentsi kavas muusik Daniel Levi ning Live Nation Eesti tegevjuht Eva Palm. Tutvu kõigi avalikustatud panelistidega siin.

Tallinn Music Week 2022 konverents leiab aset 6.—7. mail Nordic Hotel Forumis, klubis HALL ja digisilla vahendusel.
PRO ja DigiPRO passid on müügil veebipoes shop.tmw.ee.