Tallinn Music Weeki konverentsil esinevad Islandi muusikaekspordi kontori tegevjuht Sigtryggur Baldursson ja Eurosonic Noorderslagi programmijuht Robert Meijerink

07 aprill 2022 Konverents

Tallinn Music Week (TMW) avalikustas festivali raames 6.–7. mail toimuva konverentsi uued esinejad. Teiste seas saavad sõna Islandi muusikaekspordi kontori tegevjuht ja Sugarcubesi asutajaliige Sigtryggur Baldursson, Eurosonic Noorderslagi programmijuht Robert Meijerink ning Prantsuse muusika riikliku tugiorganisatsiooni Center National de la Musique (CNM) Euroopa suhete ja soolise võrdõiguslikkuse tegevjuht Corinne Sadki.  

  • TMW 2022 konverents toimub reedel, 6. mail Tallinnas Nordic Hotel Forumis ja laupäeval, 7. mail Narvas multimeediakeskuses OBJEKT
  • TMW 2022 konverentsi muusikatööstuse programm sünnib koostöös Eesti muusika arendus- ja ekspordikontori Music Estoniaga


Üks eelseisva konverentsi staare on Sigtryggur Baldursson, Islandi muusika ekspordikontori tegevjuht. Väljaspool kodumaad on ta eelkõige tuntud Björki kunagise bändi Sugarcubesi asutajaliikme ja trummarina. Sooloartistina kasutab ta alter ego Bogomil Font, keda tuntakse kui Islandi ainsat kalüpso-lauljat. Ta on ka ka plaadifirma Bad Taste (Smekkleysa) kaasomanik ja Islandi muusikast rääkiva auhinnatud telesarja “Hljomskalinn” produtsent.

Prantsusmaa Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise aastal on konverentsil esindatud ka Prantsuse muusika riiklik tugiorganisatsioon Center National de la Musique (CNM) ja kõnelejate seas CNM-i rahvusvaheliste  projektide juht Benjamin Demelemester ning Euroopa suhete ja soolise võrdõiguslikkuse tegevjuht Corinne Sadki.

Konverentsi esinejate nimistusse on lisandunud ka Euroopa juhtiva muusikatööstuse konverentsi ja esitlusfestivali Eurosonic Noorderslag (ESNS) programmijuht Robert Meijerink, muusikaagentuuri Charmenko asutaja Nick Hobbs, More Zvukov artistiagentuuri asutaja Natasha Padabed, The SuperSwell Collective nõustaja Paul Cheetham, Euroopa koostööprojekti HEMI juht Georges Perot, Soome muusikaettevõtte Internationaali Säätö tegevjuht Richie Mattila, WOW Foundation vanemprodutsent Shereen Perera ja Ungari muusikaarenduse organisatsiooni Hangvetö  programmijuht Balazs Weyer. 

Eesti muusikavaldkonnna eestkõnelejatena astuvad üles muusik ja produtsent Maris Pihlap, Tier Music Managementi A&R manager Sandra Perens ning Music Estonia programmide juht Marii Reimann ja rahvusvaheliste projektide juht Jaanika Lillemaa,

Rahvusvahelise võrdõiguslikkuse algatuse Keychange liikmetena on kõnelejate seas Saksamaa naismuusikute kogukonna RAKETEREI asutaja Imke Machura ning Islandi artistiagentuuri Peer Agency omanik ja muusikajuht Kim Wagenaar

Varem avalikustatud TMW konverentsi staaresinejate seas on plaadifirma Bella Union asutaja ja omanik Simon Raymonde, britpopi publitsist Jane Savidge, Mute Song tegevjuht David McGinnis, Ukraina räpistaar alyona alyona jpt.

Reedel, 6. mail Tallinnas Nordic Hotel Forumis ja laupäeval, 7. mail Narvas multimeediakeskuses OBJEKT toimuv konverents on TMW PRO passi ja DigiPRO passi omanikele jälgitav ka TMW PRO platvormil. Konverentsi arutlusteemade seas on kultuuripoliitika ja -ettevõtluse strateegiad, piirkondlikud turud ja rahvusvahelised koostöövõrgustikud ning muusika mõju jätkusuutlike linnade ja inimõiguste kujundamisel.

TMW 2022 kahe linna ühendfestivaliga tähistatakse koos tegemist ja koos olemist. Sellest aastast UNESCO muusikalinna tiitlit kandev Eesti pealinn Tallinn saadab Eesti idapiirile Narvasse muusikalise tervituse.

TMW konverentsi lõplik programm ja ajakava avalikustatakse lähiajal. 

Konverentsile ja muusikafestivalile pääsme tagav PRO pass hinnaga 175 eurot ja konverentsi digipass hinnaga 60 eurot on müügil TMW veebipoes


TMW 2022 PRO delegaatide programm

Neljapäev, 5. mai, Tallinn

Keychange’i loovlaborid
Eesti-Läti networking
16.00 TMW 2022 avakontsert: Ivan Dorn (UA) Telliskivi Loomelinnaku väljakul
17.30 –19.00 TMW PRO delegaatide ja partnerite vastuvõtt Fotografiska Tallinnas
17.00–20.30 Tallinna Neljapäeva kunstigaleriide tuur
18.30 Muusikaprogramm 9 klubi- ja kontserdiõhtuga. Ajakava
19.00 Maria W Horn ja TTÜ Akadeemiline Naiskoor: “Dies Irae” Katariina kirikus

Reede, 6. mai, Tallinn

9.30 Konverentsi avamine Nordic Hotel Forumis
10.00–17:00 Konverents Nordic Hotel Forumis
HEMI brunch 

Vastuvõtud ja networking
17.00–19.00

Muusikaprogramm 13 klubi- ja kontserdiõhtuga. Ajakava
19.00–02.00 


Laupäev, 7. mai, Narva

07.55–10.30 Hommikukohv ja kiirkohtumised Tallinn-Narva rongis
08.30–11:00 Bussid Tallinn – Narva
12.00 TMW konverentsi avamine Narvas
12.00–16:00 Konverents multimeedia keskuses OBJEKT
16.00 Arvo Pärt „Anna meile rahu“, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Tõnu Kaljuste Narva Issanda Ülestõusmise peakirikus
14.00–19.00 Linnalava kontserdid, ekskursioonid, avalikud vestlused ja kunstiprogramm üle linna
16.00–05.00 Muusikaprogramm. Ajakava
01.00–03.00 Öörong: Narva–Tallinn*

Pühapäev,  8. mai, Narva

Himmikusöök, pargikontsert ja linnatuurid
Transport: Narva–Tallinn

*PRO delegaadid saavad valida, kas sõita tagasi Tallinnasse öösel või jääda kuni pühapäevani Narvasse.

Broneeri majutus Ida-Viru hotellides

TMW 2022 toimub 4.–6. mail Tallinnas ja 7.–8. mail Narvas. Festival koosneb kolmest peamisest programmiosast: muusikafestivalist, muusikavaldkonna konverentsist ja linnafestivalist. TMW eesmärgiks on tutvustada Eesti muusikat, edendada rahvusvahelisi suhteid ja pakkuda uusi kultuuriavastusi. Festivalil osaleb igal aastal üle 500 rahvusvahelise muusikatööstuse edendaja ja 100 välisajakirjaniku ning külastajaid üle maailma.

TMW festivali korraldab Shiftworks OÜ koos paljude partnerite ja kaaskorraldajatega. Strateegiline partner muusikavaldkonnas on Music Estonia.

TMW 2022 ühendfestivali toetavad nii Tallinna kui ka Narva linnad, Riigikantselei, Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Nordic Hotel Forum ja Visit Estonia.

TMW 2022 mitmekesisuse partner on Telia Eesti, partnerid ja toetajad Telliskivi Loomelinnak, Viru Keskus, Go Travel, Ida-Viru Turismiklaster, Tallink, Go Hotel, Meresuu ja Briti Nõukogu. Meediapartnerid on Postimees, Kanal 2, Põhjarannik, Raadio 2 ja Raadio 4.