Tallinn Music Weeki videokonkurss #hoolin ootab võistlustöid kuni 18. aprillini

12 aprill 2018

Möödunud nädalal terve pealinna vallutanud festivalil Tallinn Music Week (TMW) võeti luubi alla inimsõbraliku linna ja targa tarbimise teemad. Festivali eel käivitunud videokonkursile „Minu keskkonnasõbralik pere” saab võistlustöid esitada kuni kolmapäeva, 18. aprillini.

Eelkõige lastele ja noortele suunatud videokonkursil „Minu keskkonnasõbralik pere” osalemiseks tuleb käepäraste vahenditega filmida lühiklipp, milles osaleja tutvustab oma keskkonnasõbraliku tarbimise alaseid lubadusi, kogemusi ja näpunäiteid. Tööde esitamise tähtaeg on kolmapäeva, 18. aprilli südaöö. Lisainfo

Kõikide konkursil osalejate vahel valib #hoolin algatuse esindajaist žürii välja neli võitjat, kelle nimed avalikustatakse ajavahemikus 23.–25. aprill.

Kampaania partnerid on osalejatele välja pannud ka auhinnad. Telia poolt on auhinnaks iPhone 7 nutitelefon ja JBL juhtmevabad kõrvaklapid, Rootsi Suursaatkond Eestis paneb välja kruiisi neljale Stockholmi, Euroopa Komisjon JBL kaasaskantava kõlari Charge2+, Keskkonnaministeerium ökomärgisega toodete kinkekomplekti. TMW lemmikule kuuluvad 2019. aasta TMW konverentsi- ja festivali ühispassid kahele.

#hoolin üleskutsest targemalt ja keskkonnasõbralikult tarbida võtsid osa ka TMW tänavuse muusikaprogrammi artistid Marie Vaigla ja Jonas Kaarnamets (Frankie Animal), Valter Soosalu (Põhja Konn), Ewert Sundja (Ewert and the Two Dragons), Elina Nechayeva, Sandra Vungi (Neoandertals), Mick Moon, Eeva Talsi (Curly Strings), Ott Evestus (Evestus) ja Helena Randlaht (Sibyl Vane), kes jagasid soovitusi, kuidas igapäiselt hoolivamalt ja kestlikumalt tegutseda.

Muusikute videod

Videokonkursi info

Juba teist aastat TMW raames toimuva #hoolin kampaania laiem eesmärk on tutvustada ÜRO poolt vastu võetud kestliku arengu eesmärke. Lisaks #hoolin videovõistluse käivitamisele käsitleti keskkonna ja kestliku arenguga seotud teemasid ka TMW erinevate programmiosade ja ettevõtmiste raames. Tähistamaks muutusi, mida lähiaastatel toob Tallinna peatänava projekt, kujundas TMW enneolematu linnaruumi eksperimendina Viru väljaku jalakäijasõbralikuks festivalioaasiks. TMW-il sai tutvuda ÜRO järgmise keskkonnaassamblee eesmärkidega, näha keskkonnateemalisi filme, osaleda temaatilistel vestlustel ja jätkusuutlikul brantšil ning osaleda Uuskasutuskeskuses toimunud noortepeol. Koostöös Moe ja Topsiringiga varustati kolm TMW üritust taaskasutatavate topsidega, eesmärgiga tulevastel aastatel järg-järgult üleliigse prügi-vaba alade arvu suurendada. Koostöös Pakendiringluse ning mittetulundusühinguga MTÜ Töötoad valmistati TMW juubeliaasta kotid 100 protsendiliselt jäätmetest ning psüühiliste erivajadustega toimetuleku- ja kohanemisraskustega inimeste poolt.

#hoolin kampaaniasse panustavad ühiselt: Keskkonnaministeerium, Keskkonnainvesteeringute Keskus, Telia Eesti, Euroopa Komisjoni Eesti Esindus, Riigikantselei, Rootsi Saatkond, Arengukoostöö Ümarlaud AKÜ, Pagulasabi ja Riigikantselei.

Kampaania ja veebileht hoolin.ee: Velvet

 

#hoolin videod TMW 2018 artistidelt:

 

Ewert Sundja „Mõtlen, enne kui ostan” #hoolin

Valter Soosalu „Keskkond on kultuuri osa” #hoolin

Sandra Vungi „Meie tarel on päikesepaneelid” #hoolin

Ott Evestus „Ostmata jätmine on hääle andmine” #hoolin

Marie Vaigla „Rohkem muusikat, vähem asju” #hoolin

Helena Randlaht „Vesi on kuld” #hoolin

Eeva Talsi „Metsloom ei ole turisti lõbustus” #hoolin

Antonio Sebastian Kass „Mulle meeldib jagada” #hoolin

Elina Nechayeva „Armasta loodust nagu iseennast” #hoolin

 

Videod on vaadeldavad ka #hoolin kampaania veebis.