Konverents | Tallinn Music Week

Konverents

R, 29.03

L, 30.03

 

TMW 2019 konverentsi arutlusteemade keskmes on kultuuri mõju majanduse käivitajana.

Huviväärset pakutakse nii muusikavaldkonna tegijaile, kultuurisektori edendajaile kui ka erinevate valdkondade ettevõtjatele ja poliitikakujundajatele. Lisaks muusikakesksete teemade – muusikatööstuse ABC-st muusika ja filmi koosmõju ning alternatiivtuleviku esitatud väljakutseid käsitlevate popkultuuriliste vestlusteni – lahkab konverents ka loovuse ja kultuuri mõju majandusele. Arutelud mõtestatud linnaruumide ja tulevikuoskuste üle panevad aluse novaatorlusel tugineva ühiskonna toimemehhanismide analüüsile.

TMW konverents leiab esmakordselt aset koostöös EKAga akadeemia uues hoones.

Koostöös Music Estoniaga valmiv konverentsiprogramm kuulutatakse järk-järgult välja 2019. aasta veebruaris ja märtsis.

TMW 2019 konverentsi panelistid

Osta TMW 2019 konverentsi ja festivali ühispass või spetsiaalne konverentsipass TMW veebipoest 

Seotud uudised:

6.02.2019 Eesti Kunstiakadeemia uues majas toimuv Tallinn Music Weeki konverents uurib kultuuri mõju majanduse käivitajana.

TMW kümne toimumisaasta jooksul on festivali konverentsil esinenud paljud muusikatööstuse niiditõmbajad ja suunanäitajad, teiste seas plaadimärgi Sire rajaja Seymour Stein, mõjukad managerid Simon Napier-Bell ja Peter Jenner, popkultuuriloo kaardistajad nagu Simon Reynolds ja Adam Harper, muusikutest ajakirjanikud nagu John Robb (The Membranes) ja Bob Stanley (St Etienne).

Alates 2016. aastast on varem peamiselt muusikakesksele TMW konverentsile lisandunud loovtööstuse olulisuse väärtustamine laiemas kontekstis. Nii on konverentsil teiste seas sõna sanud USA ettevõtja ja filantroop Hamdi Ulukaya, kunstnik ja filmitegija Tillett Wright, geeniteadlane Lili Milani, Euroopa Parlamendi liige Julia Reda, Silicon Valley äri-ingel Fadi Bishara jpt eri valdkondade visionäärid. 2017. aastal esines TMW konverentsil 112 eri valdkonna spetsialisti.

President Kersti Kaljulaid / Kris Süld

“Kõige muljetavaldavam oli hoolega koostatud konverentsi ja avalike vestluste programm. Enamik arutelusid erinesid tohutult formaalsetest ja ettearvatavatest arutluspaneelidest, mida muusikatööstuse sündmustel aasta läbi kuuleb. TMW teemad ja kõnelejad olid sirgjoonelised, autentsed, ausad, nõudlikud ning vältisid poosetamist ja jäikade seisukohtade võtmist.”

 

— Ramin Sadighi (Hermes Records)

Ramin Sadighi (Hermes Records)

“Tallinn Music Weekil on ette näidata üks mitmekülgsemaid, kaasavamaid ja eklektilisemaid koosseisusid mis tahes Euroopa ürituste seas, kuid muusika on vaid üks osa sellest, mida nad teevad. Progressiivse mõtlemise keskusena figureerivalt TMWi konverentsilt leiab selliseid paneele nagu “Masinatega võisteldes”, “Avalik ruum ja demokraatia” ja “Disain käitumist muutmaks”, delegaatidevalik ulatub Harvardi professoritest juhtide ja ettevõtjateni. Nii jagatakse kui lahatakse uusi ideid ja algatusi, samal ajal kui õhustik energiast kihiseb.”

 

— The Independent (UK)

The Independent (UK)