Konverents | Tallinn Music Week

Konverents

28.–29. august 2020

 

TMW konverentsi teemade ring ulatub  muusikatööstuse seminaridest popkultuurilooliste vestluste, ettevõtlustrendide lahkamise ja valdkondade üleste tulevikukäsitlusteni.

Eesti Kunstiakadeemias (EKA) toimuv TMW 2020 konverents keskendub kultuuri ja loomemajanduse rollile uuel aastakümnendil, järgides ÜRO Peaassamblee sätestatud kestliku arengu tegevuskava aastaks 2030. Lisaks aruteludele kultuuri ja loovmajanduse strateegiaist eesmärkide saavutamisel, süvenetakse konverentsil muusikavaldkonna arengusuundadesse.

Tähistades 2020. aastat kui pöördepunkti muusikatööstuses, uuritakse konverentsil muuhulgas kohanemist voogedastuse ajastu pöördumatute trendidega ning teadlikumat ja jätkusuutlikumat valdkondlikku tegutsemist tuuritamisest festivalikorralduseni. Käsitletakse ka üha aktuaalsemaks muutuvaid vaimse tervise probleeme muusikaäris ning isiklike harjumuste ja tegutsemispõhimõtete muutust üleilmse kliimakriisi tingimustes.

Konverents pakub huviväärset nii muusikavaldkonna tegijaile, kultuuriedendajatele kui ka erinevate sektorite ettevõtjatele ja poliitikakujundajatele.

TMW 2020 konverentsi muusikatööstuse seminaride ja kiirkohtumiste programm sünnib koostöös Music Estoniaga.

TMW 2020 konverentsi ja festivali ühispassid on müügil TMW veebipoes.

Eelnevalt ostetud TMW 2020 konverentsi ja festivali ühispass ning konverentsipass kehtib konverentsi uutel kuupäevadel 28.–29. augustil. 

Seoses TMW 2020 edasilükkamisega märtsist augustisse, uuendatakse konverentsi programmi ja panelistide nimestikku. Konverentsi programm avalikustatakse järk-järgult kuni juulini 2020.

TMW 2020 konverentsi panelistid

Seotud uudised:

27.02.2020 TMW konverentsi avab president Kersti Kaljulaid

21.02.2020 TMW konverentsil esinevad Dublabi programmijuht Rachel Day, muusika digiteerimise pioneer Vickie Nauman ja queer-muusik Bendik Giske

29.01.2020 TMW konverentsil esinevad endine Motowni juht ja Stevie Wonderi manager Keith Harris ning muusikatööstuse naisliikumise aktivist Andreea Magdalina

20.12.2019 Tallinn Music Weeki konverents avalikustas esimesed kõnelejad ja teemad: muusikatööstus 2.0 ja kultuuri roll kestliku arengu eesmärkide täitmisel

TMW 2020 konverents Facebookis

 

TMW konverentsil on aegade jooksul esinenud paljud muusikatööstuse niiditõmbajad ja suunanäitajad, teiste seas plaadimärgi Sire rajaja Seymour Stein, mõjukad managerid Simon Napier-Bell ja Peter Jenner, popkultuuriloo kaardistajad nagu Simon Reynolds ja Adam Harper, muusikutest publitsistid nagu Bob Stanley (St Etienne), Viv Albertine (The Slits) ja John Robb (The Membranes), protestipungi kooslus Pussy Riot ning muusik ja helilooja Barry Adamson (Magazine, koostööd Nick Cave’iga).

TMW konverentsil on sõna saanud ka paljud eri valdkondade visionäärid, praktikud ja poliitikakujundajad, teiste seas USA ettevõtja ja filantroop Hamdi Ulukaya, kunstnik ja filmitegija Tillett Wright, geeniteadlane Lili Milani, Euroopa Parlamendi liige Julia Reda, Silicon Valley äri-ingel Fadi Bishara, Briti kaasaegse disaini võtmekuju Malcolm Garrett ning Soome ettevõtja ja kultuurivedur Gunvor Kronman.

President Kersti Kaljulaid TMW  2018 konverentsil. Foto:Kris Süld

„Kõige muljetavaldavam oli hoolega koostatud konverentsi ja avalike vestluste programm. Enamik arutelusid erinesid tohutult formaalsetest ja ettearvatavatest arutluspaneelidest, mida muusikatööstuse sündmustel aasta läbi kuuleb. TMW teemad ja kõnelejad olid sirgjoonelised, autentsed, ausad, nõudlikud ning vältisid poosetamist ja jäikade seisukohtade võtmist.“

 

— Ramin Sadighi (Hermes Records)

Ramin Sadighi (Hermes Records)

„Tallinn Music Weekil on ette näidata üks mitmekülgsemaid, kaasavamaid ja eklektilisemaid koosseisusid mis tahes Euroopa ürituste seas, kuid muusika on vaid üks osa sellest, mida nad teevad. Progressiivse mõtlemise keskusena figureerivalt TMWi konverentsilt leiab selliseid paneele nagu “Masinatega võisteldes”, “Avalik ruum ja demokraatia” ja “Disain käitumist muutmaks”, delegaatidevalik ulatub Harvardi professoritest juhtide ja ettevõtjateni. Nii jagatakse kui lahatakse uusi ideid ja algatusi, samal ajal kui õhustik energiast kihiseb.“

 

— The Independent (UK)

The Independent (UK)