Konverentsist

Tallinn Music Week 2024 leiab aset 3.7. aprillil. Konverentsiprogramm kuulutatakse välja järk-järgult alates oktoobrist.

Seni uuri, mis toimus eelmisel aastal:


12.–13. mai 2023┃ Nordic Hotel Forum, Tallinn

Tallinn Music Week konverentsi teemade ring ulatub muusikatööstuse seminaridest popkultuurilooliste vestluste ja valdkondade üleste tulevikukäsitlusteni. Konverents pakub huviväärset nii muusikavaldkonna tegijaile, kultuuriedendajatele kui ka erinevate sektorite ettevõtjatele ja poliitikakujundajatele.

TMW 2023 konverentsi peateemad:

 • koosloome
 • kohaliku ja ülemaailmse ühenduslülid
 • jätkusuutlik tulevik.

Teemad:

 • Inimene ja tehisintellekt – konkurents või koostöö
 • Globaalse ja lokaalse puutepunktid
 • Digitaalne kirjaoskus
 • Kestlik tuuritamine
 • Kuraator vs klient
 • Helistuudiod fookuses
 • Tulevikuraadio
 • Uued eksporditurud
 • Fookuses Baltikum, Poola ja Ukraina
 • Jätkusuutlikkuse strateegiad

Uuri lähemalt, kes on selleaastased panelistid

Ajakava (kliki, et avada suuremalt ja fail salvestada):


Konverentsil käsitletavate teemade seas on inimese ja tehisintellekti koostöö võimalused, küberilma uued navigatsioonivõtted ja kuraatorite tõusev roll valdkonna kujundamisel. Arutletakse raadio- ja muusikahariduse tuleviku üle ning otsitakse uusi lahendusi rahvusvahelisele tuuritamisele energiahindade hüppelise tõusu ja pandeemia järelmõjude tingimustes. Eritähelepanu pööratakse globaalsete trendide lokaalsetele tõlgendustele ning tutvustatakse rahvusvahelisele muusikatööstusele Baltikumi, Poola ja Ukraina turge. Luubi alla võetakse salvestus- ja produktsioonistuudiod kui ühisloome keskused ning praktilised strateegiad, mis toetavad muusikatööstuse jätkusuutlikkust – vaimsest tervisest keskkonnateadliku tootmise ja tarbimiseni.

Konverentsi raames toimub ka Euroopa Komisjoni raamprogrammi Music Moves Europe muusikasektori algatuste teemaline ettekanne ja vestlusring, mis on osa 4-aastasest Euroopa Komisjoni dialoogist muusikavaldkonnaga, parandamaks valdkonna arenguvõimalusi.


Seotud uudised:

05.05.2023 Järgmisel nädalal toimuva Tallinn Music Weeki konverentsi programm on valmis. Konverentsil esineb ligi 170 muusikatööstuse professionaali kogu maailmast
20.02.2023 Tallinn Music Weeki konverentsil esineb Radioheadi kitarrist Ed O’Brien
09.02.2023 Tallinn Music Weeki konverentsil esinevad Grammy võitjast produtsent Jason Miles, Rootsi digitaalse innovatsiooni keskuse direktor Johan Magnusson ja Manchesteri maailmaparandaja Ruth Daniel
13.01.2023 Tallinn Music Week avalikustas tänavuse konverentsi peateemad


12.13. mail Tallinnas Nordic Hotel Forumis toimuv TMW 2023 konverents saab teoks nii kohapealset kui ka veebipõhist osalust võimaldavas hübriidformaadis. Kogu programm kuulutatakse järk-järgult välja 2023 jaanuarist kuni aprillini. Konverentsi muusikatööstuse seminaride programm sünnib koostöös Eesti muusika arenduskontori Music Estoniaga.


TMW konverents 2015. Viv Albertine’i intervjueerib John Robb. Foto: Tõnu Tunnel

TMW konverentsil on aegade jooksul esinenud paljud muusikatööstuse niiditõmbajad ja suunanäitajad, teiste seas plaadimärgi Sire rajaja Seymour Stein, mõjukad managerid Simon Napier-Bell ja Peter Jenner, popkultuuriloo kaardistajad nagu Simon Reynolds ja Adam Harper, muusikutest publitsistid nagu Bob Stanley (St Etienne), Viv Albertine (The Slits) ja John Robb (The Membranes), protestipungi kooslus Pussy Riot ning muusik ja helilooja Barry Adamson (Magazine, koostööd Nick Cave’iga).

TMW konverentsil on sõna saanud ka paljud eri valdkondade visionäärid, praktikud ja poliitikakujundajad, teiste seas USA ettevõtja ja filantroop Hamdi Ulukaya, kunstnik ja filmitegija Tillett Wright, geeniteadlane Lili Milani, Euroopa Parlamendi liige Julia Reda, Silicon Valley äri-ingel Fadi Bishara, Briti kaasaegse disaini võtmekuju Malcolm Garrett ning Soome ettevõtja ja kultuurivedur Gunvor Kronman

President Toomas Hendrik Ilves, Billy Bragg ja Artemi Troitski TMW 2021 konverentsil. Foto: Aron Urb
TMW 2021 konverents tehnoklubis HALL. Photo: Jaanar Nikker